Na wspólnej drodze życia

W minioną sobotę cztery pary świętowały długoletnie pożycie małżeńskie.

Państwo Stefania i Edmund Krawczykowie obchodzili szmaragdowe gody. Państwo Zofia i Józef Adamscy, Elżbieta i Stefan Wesołowscy, Bogumiła i Tadeusz Winiarczykowie celebrowali złotą rocznicę. Dostojni jubilaci z rąk prezydenta miasta Jarosława Górczyńskiego i p.o. kierownika USC w Ostrowcu Świętokrzyskim Beaty Dudy odebrali medale nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej, okolicznościowe statuetki oraz kwiaty. Nie zabrakło serdecznych życzeń od najbliższych, łez wzruszeń oraz gromkiego sto lat przy lampce szampana.
Państwo Stefania i Edmund poznali się w 1963 r. na zabawie tanecznej w Bodzechowie. Latem tego samego roku stanęli na ślubnym kobiercu. Pani Stefania pracowała w Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Grabowieckiej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Pan Edmund swą karierę zawodową związał z ostrowiecką hutą. Państwo Krawczykowie wychowali dwoje dzieci: córkę Krystynę i syna Zygmunta. Dzisiaj przebywają na zasłużonej emeryturze. Są szczęśliwymi dziadkami czterech wnuczek: Anety, Agnieszki, Elżbiety i Niny. Mają ukochanego prawnuka Mateusza.
Państwo Zofia i Józef przysięgę małżeńską złożyli latem 1968 r. przed kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Pani Zofia podjęła pracę w ostrowieckiej hucie. Pan Józef rozpoczął swą karierę zawodową w Kombinacie Budowlanym, następnie pracował w Ostrowieckich Zakładach Materiałów Ogniotrwałych. Państwo Adamscy cieszą się teraz wspólnym czasem na emeryturach. Są szczęśliwymi rodzicami syna Dariusza i córki Eweliny. W ich życie wnosi wielką radość troje wnucząt: Patrycja, Bartłomiej i Patryk.
Państwo Elżbieta i Stefan po ukończonych studiach medycznych w lecie 1968 r. w rodzinnym mieście ślubowali sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską. Rozpoczęli pracę w ostrowieckim szpitalu. Niedługo potem przyszły na świat ich córki: Marta i Katarzyna. Państwo Wesołowscy przebywają obecnie na emeryturze. Szanowni Jubilaci są wspaniałymi dziadkami dla trzech wnuczek: Małgorzaty, Karoliny i Marii.
Państwo Bogumiła i Tadeusz poznali się, gdy jubilat mieszkał na stacji, w pobliżu której mieszkała jubilatka. Pobrali się latem 1968 r. Pani Bogumiła do emerytury pracowała w biurze ostrowieckiej Powszechnej Spółdzielni Spożywców. Pan Tadeusz swą karierę zawodową związał z ostrowiecką hutą. Wychowali dwoje dzieci: syna Krzysztofa i córkę Annę. Oboje są emerytami i szczęśliwymi dziadkami trojga wnucząt: Maksyma, Amelii i Sandry.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Na wspólnej drodze życia

  • 4 marca 2019 at 09:12
    Permalink

    Doktor „Oj,boli…” jak zawsze urocza

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.