Zarzut zabójstwa dla żony 30-latka

Prokuratura Rejonowa w Ostrowcu Świętokrzyskim prowadzi śledztwo dotyczące śmierci 30-letniego mieszkańca tego miasta. Zarzut zabójstwa został postawiony nie poszukiwanemu przez policję 33-latkowi, lecz zonie nieżyjącego mężczyzny. Sąd aresztował kobietę na 3 miesiące.

-Do zdarzenia doszło w dniu 26 lutego 2019 r. w godzinach popołudniowych ?informuje prokurator Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach. Na miejscu pod nadzorem prokuratora z udziałem funkcjonariuszy Policji i biegłego wykonano oględziny, w toku których zabezpieczono ślady i dowody rzeczowe. W dniu 27 lutego 2019 r. przeprowadzono sekcję zwłok, która wykazała, iż przyczyną zgonu pokrzywdzonego była rana kłuta w obrębie klatki piersiowej. Przesłuchano też pierwszych świadków.

Do sprawy już w dniu zdarzenia zatrzymano Anitę W. ? żonę pokrzywdzonego. W dniu 28 lutego 2019 r. prokurator przedstawił 28-letniej Anicie W. zarzut zabójstwa. Przesłuchana w charakterze podejrzanej złożyła wyjaśnienia, nie ustosunkowała się jednoznacznie do kwestii sprawstwa. 

 Z uwagi na okoliczności sprawy prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego w Ostrowcu Świętokrzyskim z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanej na okres 3 miesięcy i Sąd wniosek ten uwzględnił. Podejrzanej grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *