Gorzkie konsekwencje ?słodkiej kradzieży?

Ostrowieccy policjanci zatrzymali dwóch niezwykle groźnych ?czekoladkożerców?. Jednego ujęli w dniu 16 lutego, a drugiego – w dniu 2 marca 2019 r.

Pierwszy sukces policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu ostrowieckiej komendy odnieśli w dniu 16 lutego 2019 r. Wtedy to został zatrzymany 35-letni mieszkaniec powiatu ostrowieckiego podejrzany o kradzież słodyczy w jednym z ostrowieckich marketów.

-W dniu 15 lutego 2019 r. 35-latek wspólnie ze swoim 18?letnim kompanem ukradł 60 opakowań czekoladek ?mówił Sylwester Kaniewski, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Ich wyczyn upamiętnił dla potomnych sklepowy monitoring. Łącznie obaj mężczyźni ukradli 60 opakowań czekoladek o wartości blisko 750 zł. Po zatrzymaniu – w dniu 16 lutego 2019 r. – 35?latek usłyszał zarzut kradzieży, do której się przyznał.

Jak się okazało, mężczyzna w przeszłości był już karany za tego typu przestępstwa.

W dniu 2 marca 2019 r. policjanci zatrzymali drugiego ze sprawców. Zatrzymany to 18?letni mieszkaniec powiatu ostrowieckiego. Jak ustalili funkcjonariusze, 18-latek odpowiedzialny jest nie tylko za kradzież czekoladek, ale także za kradzieże słodyczy w dwóch innych marketach w Ostrowcu Świętokrzyskim. Przestępstwa te zostały przez niego popełnione w okresie od połowy do końca lutego 2019 r. na łączną kwotę ponad 1.400 zł.

35-latkowi, za kradzież, której dopuścił się w warunkach recydywy, grozi kara do 7 i pół roku pozbawienia wolności, z kolei 18-latkowi za kradzież zwykłą – do 5 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

3 thoughts on “Gorzkie konsekwencje ?słodkiej kradzieży?

 • 4 marca 2019 at 18:23
  Permalink

  Wow ale sukces naszych policjantów, pochwalcie się czy gościa od ataków bombowych złapaliście a nie czekoladkami się zajmujecie

  Reply
 • 5 marca 2019 at 02:14
  Permalink

  Naprawde? Naprwde uwazacie ze to jest wazna informacja dla mieszkancow tego miasta? Czy to ze ludzie z bidy kradna czekoladki przynosi chlube temu miastu i jego wladzom? Czy policjanci nie mogli by na przyklad przeprowadzic sledztwa w sprawie ukladu osuwiskowego. Nie chodzi o to ze pekla rura. Mowie o tym jak rozwiazano problem. Na kazdym szczeblu tego miasta. To ze nie ma winnych, w zaden sposob miasto nie zrekompensowalo szkod za straty i zniszczenia. Za batonika sciga sie ludzi, a za hurtowe niszczenie prywatnego mienia nie? Co? Tabu? Biedni maja sie wstydzic ze kradna slodycze, a Bogaci wlodarze nie wstydza sie ze sponiewierali mieszkancow tego miasta? Niszczac ich mienie, nie zadko dorobek zycia, lub radosc rzycia i ciorajac po beznadziejnych Sadach przez lata, utrzymujac bestialsko i z satysfakcja w poczuciu beznadziei? Czy Sedzia spi spokojnie wsadzajac, badz nie badz jeszcze dziecko za kraty na siedem lat , za pare czekoladek, a jednoczesnie chroni wyrzadzajacych szkode na kilkaset tysiecy? Tyle osobom pryawtnym, a ile miastu? Pamietacie ile kostowala naprawa tego? Ile bzdurne badania? Ile czasu trwala? Pamietacie o zamknietej szkole? Pamietacie jak nakrecano ta scieme? W ilu instytucjach miejskich? I jakich instytucjach? Prokurator nagle stal sie obronca. Ledwie dorosle dzieci karane z cala surowoscia prawa za to ze brakuje im w zyciu slodyczy… no zgoda za glupote trzeba poniesc kare, ale czy za glupote i zaniedbanie obowiazkow przez doroslych, prezesow, ludzi ktorzy powinni byc odpowiedzialni, ktorzy maja badzo dobrze placone za to zeby byli odpowiedzialni, nie znajdzie sie zadne uzasadnienie? Zeby, chociaz poniesli odpowiedzialnosc za wyzadzone szkody. Nie? Ni hu hu? Ta gupota, jest rowno rozlozona i jedna chroni druga. A moze za zadluzenie szpitala i nieomalze doprowadzenie go do upadlosci, a moze celowo tak zrobiono, bo i tak bylo wiadomo ze misto za to zaplaci. Moze nasi Szerlocy przeszli by sie sciezka ukladow z lupkami i wzieli pod lupe ukladziki sprawcow i obroncow wyzej wymienionych przykladow, bo gorliwi obroncy tez byli i pewnie jakis interes w tym mieli… i to jacy obroncy… Biednego latwo zponiewierac, chocby przyklad kolejny, ze Spoldzienia Hutnik, oplatami za ogrzewanie, a wlasciwie za zepsute urzadzenia pomiarowe. Szok goni szok. Ale gratulujemy Policjantom suksesiku. Bo dobre i to.

  Reply
 • 5 marca 2019 at 02:24
  Permalink

  A za zle parkowanie niema jakichs sukcesow?

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *