Syberia, Bajkał, Kolej Transsyberyjska

Instytut Kultur i Języków Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości organizuje prezentację zdjęć połączoną z opowieścią z podróży autorstwa podróżnika Tomka Tułaka pt.„Syberia, Bajkał, Kolej Transsyberyjska”. Spotkanie odbędzie się 15 marca, o godz. 18.00 w Auli II WSBiP, przy ul. Akademickiej 12.

-Udamy się w podróż najsłynniejszą i najdłuższą koleją na świecie ? Koleją Transsyberyjską przez mało znane i rozległe krainy północnej Azji ? zapowiada dr Paweł Kaptur z Instytutu Kultur i Języków WSBiP. -Zobaczymy najgłębsze słodkowodne jezioro świata ? Bajkał. Popłyniemy w rejs po Bajkale. Czekają nas piesze wycieczki po wyspie Olchon, półwyspie Święty Nos i górach Chamar-Daban oraz niekończące się lasy Syberii. Poznamy znikające kultury plemion syberyjskich takich jak Buriaci czy Ewenkowie. Odkryjemy świat na pograniczu wielu religii: buddyzmu, szamanizmu i prawosławia (odwiedzimy m. in. Iwołgińsk ? centrum buddyzmu tybetańskiego w Rosji). Zobaczymy także miasta z końca świata: Irkuck i Ułan Ude.

Tomek Tułak, to pomysłodawca i właściciel klubu podróży OM Tramping Klub. Absolwent leśnictwa i religioznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, fotograf-amator. Podróże to dla niego esencja życia. Urodzony globtroter, kilka lat spędził w Indiach. Zakochany w Azji i jej mieszkańcach. Szczególnie upodobał sobie Himalaje, gdzie przemierzył tysiące kilometrów pieszo. Studia ?innych światów? ? religioznawstwo i fantastyka ? zainspirowały go do podróży i poznawania kultur świata. Ulubione kierunki to przede wszystkim Azja: Syberia, Indie, Nepal, kraje dawnych Indochin i Pakistan. Często podróżuje również do Ameryki Południowej i Północnej. Cały czas pełny nowych inicjatyw podróżniczych i pomysłów. Gdy nie podróżuje, o podróżach opowiada. Prowadzi prelekcje i slajdowiska, współpracuje z muzeami i domami kultury, a także radiową ?Czwórką? i ?Trójką?.

 

 

Print Friendly, PDF & Email