Świetna organizacja Mistrzostw Gór Świętokrzyskich i Baba Jaga Cup. Ostrowiec stolicą taekwondo

Ostrowieckie Stowarzyszenie Taekwondo Olimpijskiego ?OSTO? przy współpracy Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego  oraz Świętokrzyskiego Okręgowego Związku Taekwondo Olimpijskiego zorganziowało, dodajmy od razu w iście perfekcyjnym stylu, w miniony weekend VIII Mistrzostwa Gór Świętokrzyskich – Puchar Polski P1.

Spodziewaliśmy się, że wzorem lat ubiegłych będzie to bardzo duża, międzynarodowa impreza sportowa, której głównymi bohaterami będą dzieci i młodzież w wieku 10-16 lat, rywalizujący w konkurencjach walki sportowej, ale nasze oczekiwania przeszły najśmielsze oczekiwania. Na starcie stanęło bowiem ponad 700 zawodników z całej Polski oraz Białorusi, Ukrainy, Estonii i Słowacji. Nasz klub ?OSTO? reprezentowali: Natalia Mortka, Adam Pater, Antoni Świercz, Kacper Kaczmarczyk. Natalia i Kacper walczyli najlepiej, plasując się na wysokich, piątych miejscach.

Na ostrowieckich matach oglądaliśmy także zawody dla dzieci w wieku od 8 do 9 lat ?Baba Jaga Cup?, w których udział wzięło ponad 300 zawodników i zawodniczek taekwondo.

Podopieczni trenerów Wioletty Walerowicz i Piotra Czai spisali się na medal, dokładnie na trzy medale. Julia Skrzypczyk w wadze +59 kg sięgnęła po srebro, a Paweł Kucharski w wadze 61 kg po brąz. Podobnie Jan Kwiecień w kategorii wagowej do 53 kg także wywalczył brązowy krążek.

W ekipie Ostrowieckiego Stowarzyszenia Taekwondo Olimpijskiego wystąpili ponadto: Patryk Gorycki, Jakub Fulara, Jakub Cemerys, Igor Cemerys, Armando Malesza, Oskar Szwagierczak, Miłosz Walczak, Dominik Gromala, Mateusz Chojnacki.

Patronat nad turniejem sprawowali Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński, Starosta Ostrowiecki Marzena Dębniak i Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski.

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *