Kamil Zieliński po raz pierwszy w tym roku ścigał się w Grecji

Kolarska grupa Hurom z liderem, ostrowczaninem Kamilem Zielińskim, ścigała się w miniony weekend w trzyetapowym Tour de Rhodes.
Ten międzynarodowy wyścig organizowany jest po drogach malowniczej, greckiej wyspy Rodos. Po raz pierwszy odbył się w 1987 roku, ale druga edycja miała miejsce w 1995 roku. W latach 2001-2003 był to wyścig profesjonalny. Fabian Cancellara wygrał wyścig dwukrotnie, w 2001 i 2002 roku, w tym swoje pierwsze zwycięstwo jako profesjonalista w 2001 roku. Wyścig nie odbywał się później ponownie aż do 2017 roku.
-Wyścig był trudny, prowadził po górskich trasach ? mówi Kamil Zieliński. ?Ciężko mi się jechało, tym bardziej, że w lutym nie udało mi się wyjechać na żadne zgrupowanie. Mimo wszystko, wypadłem w sumie dobrze. Kończyłem etapy w pierwszej grupie, co jest dobrym prognostykiem przed startem w kolejnych wyścigach.
W tegorocznym Tour de Rhodes na starcie stanęły reprezentacje Grecji, Cypru i Turcji oraz najmocniejsze ekipy III dywizji Międzynarodowej Unii Kolarskiej. Prym wiedli kolarze z Beleluxu, dla których ? w porównaniu z naszymi kolarzami ? był to nie pierwszy, a kolejny już start w tym roku.
-Piątkowy pierwszy etap skończył się sprinterskim finiszem, w którym 9. miejsce zajął Jakub Kaczmarek. Druga część była już znacznie trudniejsza i ułożyła klasyfikację generalną – ponownie najlepszym z naszych był Jakub, który wjechał na metę jako 15. Ostatni odcinek zakończyliśmy finiszem Adriana Kurka na 13. pozycji – relacjonuje Kamil.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *