Trzy wysokie wygrane i jeden wypadek przy pracy

Podczas rozgrywanego w weekend turnieju eliminacyjnego Mistrzostw Polski Juniorów w Piłce Wodnej nasz zespół zanotował trzy zwycięstwa i jedną porażkę. Turniej raz jeszcze uwidocznił różnicę poziomu szkolenia i wyszkolenia zawodników w klubach. Świadczą o tym chociażby zanotowane przez rezultaty meczów.

W tabeli rozgrywek, które rozgrywane są we wszystkich miastach systemem każdy z każdy, KSZO zajmuje obecnie 2 miejsce i choć do końca eliminacji zostało jeszcze do rozegrania dwa turnieje, to praktycznie podopieczni trenerów Roberta Serwina i Mariusza Staweckiego są pewni awansu do finałowej czwórki, która rozegra finał mistrzostw w dniach od 22 do 23 czerwca w Gliwicach.

-Z różnych przyczyn nie byliśmy optymalnie przygotowani do turnieju ? mówi trener, Robert Serwin. -Jedną z tych przyczyn była m.in. moja choroba. Stąd, myślę, ta porażka z Neptunem Łódź, o której zdecydowała słaba gra w drugiej kwarcie. Próbowaliśmy gonić wynik, ale czyniliśmy to wyjątkowo nieskutecznie i nerwowo. W następnych spotkaniach odrobiliśmy lekcję w szczegółach i wysoko wygrywaliśmy, choć żałuję, że przy tej różnicy poziomu sportowego nie mogliśmy przećwiczyć pewnych wariantów gry, chociażby ataku pozycyjnego.

W sumie trener Robert Serwin jest zadowolony z postawy zespołu. Nasi waterpoliści marzą o złotym medalu. Choć z pewnością nie będzie tak łatwo o tytuł, to KSZO i tak jest jednym z głównych faworytów mistrzostw Polski juniorów do lat 19.

W turnieju nasi waterpoliści ulegli Neptunowi Łódź 9:13 (3:4, 2:6, 2:2, 1:1) oraz pokonali Arkonię Szczecin 31:1 (9:0, 6:0, 9:0, 7:1), Ocmer ŁSTW Łódź 24:4 (8:1, 7:0, 5:1, 4:2) i GKPW 59 Gorzów Wielkopolski 24:2 (6:0, 6:1, 9:0, 4:1).

KSZO zagrał w składzie: Jakub Krawczyk, Jan Skaliński – Mikołaj Kot, Aleksander Ozga, Igor Szląszkiewicz, Jakub Kochański, Kacper Nadbrzuchowski, Maksymilian Krakowiak, Kamil Nawodziński, Brajan Nochelski, Oskar Jarocha, Maksymilian Walesic.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *