Uczniowie „Staszica” dobrze mówią po niemiecku

Uczniowie „Staszica” zajęli II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie z Języka Niemieckiego „Turbolandeskunde – wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego”.

Trzyosobowy zespół „Staszica” w składzie: Karolina Potrząsaj, Wiktor Walerowicz i Kacper Serafin wziął udział w V edycji konkursu organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego, pod patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego (IDV) oraz przy wsparciu Goethe Institut w Krakowie i Warszawie.

Tematem tegorocznej edycji była „AUSTRIA”. Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące tego kraju zarówno w języku polskim, jak też i w języku niemieckim z zakresu krajoznawstwa, łącząc ze sobą widzę z różnych dziedzin m.in. z geografii, historii, polityki, sztuki i kultury.

Różnicą tylko jednego punktu wygrało liceum ze Starachowic.

 


Z kolei Uczniowie LO Nr I im. St. Staszica: Weronika Kasprzyk, Zofia Mikołajczak oraz Dawid Nowak zajęli pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego ” Nicht WortWörtlich”, zorganizowanym przez Instytut Germanistyki i Lingwistyki Stosowanej UMCS w Lublinie. Powtórzyli oni sukces z ubiegłego roku i potwierdzili swoje wysokie kompetencje językowe.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *