Logistycy z THM znów wśród najlepszych w Polsce

W Poznaniu  finał XI Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki ? pierwszą w Polsce uczelnię logistyczną.

W gronie  finalistów znaleźli się uczniowie THM, a mianowicie: Natalia Czarnecka, Iwona Nowak, Piotr Niewiadomski, Maciej Wątor oraz Wiktor Zych.

Do rozgrywki przystąpiło 75 najlepszych młodych logistyków z całego kraju, wyłonionych w eliminacjach szkolnych i okręgowych sponad 8,3 tysiąca uczniów z 314 szkół średnich z całej Polski.

W drodze po nagrody młodzież  miała  do pokonania finałowe pytania problemowe, sprawdzające nie tylko wiedzę, ale przede wszystkim umiejętność jej wykorzystania w konkretnych sytuacjach zawodowych.

18 marca Komisja Egzaminacyjna ogłosiła wyniki. Mamy przyjemność poinformować, iż uczniowie THM zajęli czołowe miejsca w zawodach, a mianowicie: Piotr Niewiadomski, Maciej Wątor i Wiktor Zych zajęli miejsca w pierwszej dwudziestce i zostali zaproszeni na Galę Finałową, która odbędzie się 12 kwietnia w siedzibie Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu. Uczniowie zostaną wówczas poinformowani o kolejności na podium.

Natalia Czarnecka uplasowała się natomiast na 26. miejscu, a Iwona Nowak na 33. miejscu.

Opiekunami merytorycznymi były panie Mariola Jabłońska i Katarzyna Pastuszka.

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna jest organizowana przez Wyższą Szkołę Logistyki od 2008 roku. Jest jedynym w Polsce turniejem tematycznym z dziedziny logistyki, którego laureaci i finaliści są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu zawodowego. Honorowym Patronem olimpiady jest Minister Edukacji Narodowej. Patronem Merytorycznym jest Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne.

Młodzi logistycy udali się do Poznania pod opieką Katarzyny Pastuszki ?opiekuna olimpiady z ramienia ZS Nr 3, ale także wychowawcy młodzieży.

Po zawodach finałowych uczniowie ZS Nr 3 wzięli udział w warsztatach przygotowanych przez eksperta ds. wdrożeń standardów GS1 panią Hannę Walczak ? pracownika GS1 Polska poświęconych najnowszym informacjom z zakresu kodów kreskowych.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *