Na WSBiP o współczesnych zagrożeniach bezpieczeństwa międzynarodowego

Zapraszamy na wykład otwarty gen. bryg. dr Jarosława Stróżyka pt. „Współczesne zagrożenia bezpieczeństwa międzynarodowego”.
Wykład odbędzie się w sobotę, 30 marca o godz. 15 w Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Św., Blok B , Aula II – parter.
Jarosław Stróżyk, to polski wojskowy i dyplomata, generał brygady Wojska Polskiego w stanie spoczynku. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych oraz Wyższej Szkoły Humanistycznej. Odbył również studia podyplomowe w zakresie integracji europejskiej w Akademii Obrony Narodowej oraz zaawansowany kurs oficerów zmechanizowanych w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w amerykańskiej bazie wojskowej Fort Benning. Od 1987 związany z Wojskiem Polskim, kiedy to został powołany do czynnej służby wojskowej. W 2011 awansowany na generała brygady. W kwietniu 2010 wybrany na stanowisko zastępcy szefa Zarządu Wywiadu Międzynarodowego Sztabu Wojskowego NATO. Funkcję tę objął we wrześniu 2010, służąc na stanowisku koordynującym działania wywiadów sił zbrojnych państw członkowskich. We wrześniu 2013 został wyznaczony na attaché wojskowego przy Ambasadzie RP w Stanach Zjednoczonych. Z dniem 30 września 2016 zakończył zawodową służbę wojskową, przechodząc w stan spoczynku.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.