Nie udało się wywalczyć medali

W Koninie rozgrywano Mistrzostwa Polski Juniorów w Boksie. Czteroosobowej ekipie KSZO tym razem nie udało się wywalczyć medalu. Nasi pięściarze trafili na mocnych rywali i musieli uznać ich wyższość.
W eliminacjach w kategorii wagowej do 52 kg Dominik Granat uległ 0:5 Wiktorowi Bujakowskiemu z KS Górnik Sosnowiec. Nie miał szczęścia, bo trafił od razu na mistrza Polski.
W wadze do 91 kg Jakub Przysucha przegrał 1:4 z Karolem Szuksztulem z KS Bombardier Gdynia.
Natomiast w kategorii wagowej do 60 kg Kacper Lobas uległ stosunkiem głosów 2:3 Michałowi Szelińskiemu z TS Wisła Kraków.
-Szkoda, bo walki zarówno Jakuba, jak i Kacpra były wyrównane i werdykt mógł być inny ? mówi wiceprezes KSZO ds. sportu, Łukasz Dybiec. ?Zawodnicy muszą jak najszybciej ze startu wyciągnąć wnioski. Byli dobrze przygotowani do startu w Koninie, ale zabrakło im tego czegoś, by móc walczyć o najwyższe laury,
W ćwierćfinale, w kategorii do 91 kg, znalazł się jeden pięściarz KSZO. Niestety, Dawid Zomkowski uległ Maciejowi Suchwałko (OSiR Suwałki) 0:5.
Tymczasem pozostali pięściarze KSZO pojechali ? w ramach pięściarskiej sobory ? pojechali na walki sparingowe do Skarżyska Kamiennej.
Jak podkreśla wiceprezes KSZO ds. boksu Łukasz Dybiec, teraz nasi pięściarze przygotowują się do startu w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, czyli mistrzostwach Polski juniorów młodszych, które ? przypomnijmy tylko w maju rozegrane zostaną na ringu w Ostrowcu Świętokrzyskim.
W najbliższym czasie nasze juniorki wyratują w Grudziądzu w mistrzostwach Polski juniorek i seniorek. Tam też nasze juniorki młodsze stoczą walki eliminacyjne do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.