Czy waterpoliści KSZO awansują do ekstraklasy?

W dniach od 29 do 30 marca na Pływalni Rawszczyzna odbędzie się turniej eliminacyjny o mistrzostwo I ligi seniorów w piłce wodnej. Zawody organizują KSZO i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Św. Tymczasem?
-Naszą drużynę dziesiątkuje obecnie wirus grypy ? mówi trener, Robert Serwin. ?Chorują Kuba Kochański i Alek Ozga, a fazie rozwoju choroby jest Igor Szląszkiewicz ? mówi trener Robert Serwin, który z kolei zmaga się z chorobą stawów kolanowych i nie będzie mógł wspierać zespołu z trenerskiego stanowiska.
Senior KSZO poprowadzi trener Mariusz Stawecki.
Tak, czy siak, by móc myśleć o awansie do I ligi nasi waterpoliści powinni wygrać spotkania rozgrywane na Pływalni Rawszczyzna. Swoją drogą, namawiamy do tego, by już dziś wypracować dla naszych waterpolistów specjalny program na funkcjonowanie w nowej, już w ekstraklasowej rzeczywistości. W wielu ośrodkach waterpolowych podkreślają bowiem, że od wielu lat brak KSZO w rywalizacji po prostu ubożeje zmagania. Na awans do ekstraklasy waterpolowej czekają także waterpoliści ? wychowankowie KSZO ? którzy chcą występować w najwyższej klasie rozgrywkowej w barwach pomarańczowo-czarnych.

Przypomnijmy, że zespół który zdobędzie mistrzostwo I ligi spotka się w barażu o miejsce w polskiej elicie waterpolowej z ostatnim zespołem ekstraklasy. Wszystko wskazuje na to, że będzie to warszawska Legia. 
W związku z wycofaniem się z udziału w turnieju zespołu GKPW 59 Gorzów Wlkp. harmonogram spotkań uległ zmianie i wygląda w następujący sposób: 
29.03.2019 (piątek) 
20.00 Neptun Uniwersytet Łódzki ? KSZO Ostrowiec Św. 
30.03.2019 (sobota) 
9.00 Neptun Uniwersytet Łódzki ? AZS Uniwersytet Warszawski 
15.30 KSZO Ostrowiec Św. ? AZS Uniwersytet Warszawski

Aktualna tabela rozgrywek I ligi
1.Neptun Uniwersytet Łódzki                                   6:3             43-20
2.KSZO Ostrowiec Św.                                                6:3            43-26
3.AZS Uniwersytet Warszawa                                   6:3             45-21
4.GKPW 59 Gorzów                                                     0:9            14-78

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *