W meczu z Sołą piłkarze KSZO będą faworytami?

W najbliższą sobotę, 30 marca o 15.00 piłkarze KSZO podejmują w kolejnym meczu grupy IV III ligi Sołę Oświęcim.

Nasi piłkarze w trzech meczach wiosennych zdobyli cztery punkty. W sobotę podzielili się punktami z Avią remisując w Świdniku 2:2.

-Jechaliśmy do Świdnika z zamiarem zdobycia trzech punktów ? mówi trener, Marcin Wróbel. ?Z przebiegu meczu i końcowego wyniku mogę być zadowolony, ale niekoniecznie już z gry, która pozostawiała jeszcze wiele do życzenia. Mecz nie stał na jakimś dobrym poziomie. Obfitował w charakterystyczną dla III ligi walkę, dlatego cieszę się z tego punktu. 

Nasz sobotni rywal zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Wiosną zremisował u siebie z Sokołem Sieniawa 1:1 i przegrał z lubelskim Motorem 0:1 oraz uległ w Kraśniku Stali 0:1. Drużyna prezentuje jednak wyższy poziom, niż jesienią. Nic dziwnego, w przerwie zimowej zespół wzmocniło aż 11 zawodników. Nowymi graczami Soły są: bramkarz Bartosz Szelong z GKS Jastrzębie, obrońcy Konrad Kasolik z Rekordu Bielsko Biała, Kamil Witkowski z Gwarka Ornontowice, Łukasz Jaworek z Ruchu Chorzów, Dominik Pieprzyca z GKS Drwinia, Nikodem Morawski z Wiślan Jaśkowice, pomocnicy Daniel Feruga z MRKS Czechowice Dziedzice, Mateusz Wyjadłowski z Wisły Kraków, Roman Terbalyan z LKS Przemsza Siewierz, Oskar Świeca z Hutnika Kraków oraz napastnik Bartosz Nowakowski z Ruchu Chorzów. Ruch transferowy w klubie z Oświęcimia ma go uchronić sprzed spadkiem do IV ligi. 

-Zdaję sobie sprawę z tego, że jesteśmy faworytem tego meczu i mecz rozegrany zostanie przy większej, niż zwykle liczbie kibiców, ale musimy pamiętać o tym, że Soła choć zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, to przed rundą wiosenną solidnie się wzmocniła ? mówi trener, Marcin Wróbel. ?Uczynimy jednak wszystko, by to spotkania rozstrzygnąć na własną korzyść.

W wydaniu papierowym sygnowaliśmy, że mecz z Sołą przyjedzie do Ostrowca około pół tysiąca zaprzyjaźnionych z naszym klubem fanów futbolu z Poznania. Mieli oni później wspólnie wybrać się do Kielc na mecz z Koroną. Tak się jednak – jak poinformowali nas nasi sympatycy futbolu – nie stanie.

W meczu z Sołą będzie już mógł zagrać nowy napastnik KSZO, 24-letni Jakub Chrzanowski, który ?przypomnijmy – podpisał z naszym klubem umowę do końca sezonu.

-Postawa Kuby, to dla nas wielka wiadoma ?mówi trener, Marcin Wróbel. ?Wiemy, na jaką grę go stać i liczymy na to, że po kontuzji będzie mógł wyzwolić swój potencjał w naszym klubie ? mówi trener, Marcin Wróbel.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *