Dla KSZO, czy #Volleya będzie to bój ostatni o Ligę Siatkówki Kobiet?

Trzeci – decydujący mecz o 11. miejsce Ligi Siatkówki Kobiet 2018/2019 pomiędzy wrocławskim #Volleyem, a ostrowieckim KSZO odbędzie się w najbliższy piątek, 5 kwietnia o godzinie 17, w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Twardogórze.
Zespół, który wygra zajmie w rozgrywkach Ligi Siatkówki Kobiet 11 miejsce i zapewni sobie utrzymanie w ekstraklasie. Z kolei zespół, który przegra stoczy baraż z mistrzem I ligi, czyli albo Wisłą Warszawa, albo Jokerem Świecie.
A co po ostatni meczu i przed czekającą KSZO batalią w Twardogórze mówią siatkarki, trener, prezes, dyrektor i zaproszony gość, poseł Arkadiusz Mularczyk?


Justyna Wojtowicz (MVP spotkania): -Podchodziłyśmy do tego meczu z wielkim strachem, ale i nadziejami, bo to przecież nasza ostatnia szansa, by uniknąć barażu. Wykorzystałyśmy ją i mam nadzieję, że teraz w Twardogórze też tak dobrze zagramy. O pierwszych dwóch setach powinniśmy wszyscy jak najszybciej zapomnieć. Potraktujmy je jako przedłużoną rozgrzewkę. Żartowałyśmy nawet, że przed meczem w ramach rozgrzewki powinnyśmy rozegrać jakiś secik choćby z kibicami? Wygrałyśmy, bo w końcu pokazałyśmy się, jako drużyna. W tych pierwszych dwóch setach każda grała w swoją stronę, ale w trzecim secie jak jedna atakowała, to wszystkie ją już asekurowały. Będąc w górze, wiedziałam, że jak piłka nie przejdzie, to koleżanki ją podbiją. Teraz jedziemy do Twardogóry z wiarą, że jeszcze raz udowodnimy swą wyższość, choć wiadomo, że z naszą grą różnie bywa.
Frantisek Bockay (trener KSZO): -Emocji było co niemiara i jestem po tym meczu nieco zmęczony. Po tych dwóch setach nikt chyba nie sądził, że będziemy w stanie wygrać. Zmieniliśmy jednak nieco nasze pozycje i to przyniosło sukces. Cieszymy się, bo wreszcie po trzech miesiącach mamy wygraną. To było zapewne ważne zwycięstwo zarówno dla zespołu, jak i dla kibiców. Na pewno w Twardogórze musimy się równie mocno skoncentrować i swym doświadczeniem wziąć górę. Na pewno czekają nas emocje. To nie będzie jakiś ładny mecz. Wygra ten zespół, który przygotuje się do niego lepiej pod względem mentalnym.
Dawid Ogórek (dyrektor KSZO ds. marketingu i komunikacji): -Proszę kibiców, by nie wątpili w nasz zespół i wierzyli do końca, że w tym trzecim meczu w Twardogórze pokonamy #Volley. Prowadzimy z kilkoma firmami bardzo intensywne rozmowy. Mam nadzieję, że utrzymanie się w ekstraklasie będzie sprzyjało konkretnym umowom.
Olga Pauliukouskaya (libero i kapitan KSZO): -Muszę podkreślić, że dla nas, zespołu, jest niezmiernie ważne to, że kibice przychodzą na nasze mecze, wspierają nas i ciągle wierzę w jego możliwości. Wygrałyśmy i chociaż taką mamy dla was niespodziankę. Mam nadzieję, że nie ostatnią?
Mirosław Buszkiewicz (prezes KSZO): -Dziękuję zespołowi za walkę. Mecz był trudny, ale wynik najważniejszy. Zrobimy wszystko, aby bardzo dobrze przygotować się do trzeciego meczu z wrocławskim #Volleyem i udział w tegorocznych rozgrywkach zakończyć na 11 miejscu. Sytuacja naszego klubu była bardzo trudna. W dużym stopniu udało nam się spłacić zaległości. Na bieżąco regulujemy zobowiązania wobec zawodniczek. W tej materii wielkie podziękowania należą się prezydentowi Jarosławowi Górczyńskiemu. Bez wsparcia miasta nie byłoby już nas. Wszystkich proszę o dalsze wsparcie. Dla nas najważniejsi są kibice. Nadal prowadzimy rozmowy ze sponsorami. Budujemy kontakty i relacje, choć wiadomo, że utrudnia je wynik sportowy. Jeśli chodzi o wzmocnienie sportowe, to mam nadzieję, że w tym tygodniu z jedną z zawodniczek podpiszemy umowę. Jestem optymistą, bo wiadomo już, że w przyszłym sezonie rozgrywki w ekstraklasie, tak jak niegdyś w Orlen Lidze, zostaną wsparte przez sponsora tytularnego.
Arkadiusz Mularczyk (poseł na Sejm RP): -Dziękuję za zaproszenie na ten mecz. W pierwszych denerwowałem się, co będzie z KSZO dalej, ale wszystko skończyło się dobrze, bo doszło do przełamania i zwycięstwa, za które gratuluję całemu zespołowi. To było fajne widowisko. Robicie świetną robotę dla Ostrowca, a takich obiektów może wam pozazdrościć wiele miast. Mam nadzieję, że kłopoty klubu są już przeszłością.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Dla KSZO, czy #Volleya będzie to bój ostatni o Ligę Siatkówki Kobiet?

  • 3 kwietnia 2019 at 07:44
    Permalink

    Przekroczono kolejną granicę przyzwoitości.Wydawało mi się że kandydat do koryta będzie się promował na terenie z którego startuje do wyborów.Każdy ma prawo do przyjścia na mecz ale nie każdy może brać udział w pomeczowej konferencji medialnej.Może i zrozumiałe byłoby uczestnictwo lokalnego parlamentarzysty ale obecność obcego populisty nie jest wytłumaczalna.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *