Iga Klepacz brązową medalistką pięściarskich mistrzostw Polski juniorek

Z bardzo dobrej strony pokazała się podczas rozgrywanych w Grudziądzu Mistrzostw Polski Juniorek w Boksie pięściarka KSZO, Iga Klepacz. Nasza zawodniczka w kategorii wagowej do 64 kg wywalczyła brązowy medal.
Na miejscu zawodów Idze towarzyszył trener, Ireneusz Tracz. Iga w pierwszej walce pokonała przez RSC w I rundzie Zuzannę Naporę ze Sparty Złotów. W walce ćwierćfinałowej, a jakże już o medal, wyraźnie na punkty zwyciężyła zawodniczkę z klubu Za Bramą Kraśnik, Julię Bajdę. W walce o wejście do finału Iga trafiła na silniejszą fizycznie od siebie Wiktorię Tereszczak z Ring Bielsko i uległa rywalce na punkty.

-Pewnie, że mam pewien niedosyt, ale i tak jestem ze swojej postawy zadowolona ? skomentowała swój występ w Grudziądzu Iga, na co dzień uczennica LO Nr II im. Joachima Chreptowicza.
Do strefy medalowej nie udało się zakwalifikować innej naszej juniorce, Natalii Stolarek, która w ćwierćfinale kategorii wagowej do 48 kg przegrała z Aleksandrą Kucybałą z Korony Wałcz.
W rozgrywanych także w Grudziądzu Mistrzostwach Polski Seniorek w Boksie KSZO reprezentowała Aleksandra Szczodrak. Ola, po wyrównanej walce, uległa w walce ćwierćfinałowej Marii Jackowskiej z Boxing Zielona Góra.
W XVIII Indywidualnych Mistrzostwach Polski Seniorek wystartowały 72 zawodniczki z 49 klubów, a w XVII Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorek – 105 zawodniczek z 51 klubów. Organizatorem zawodów był MKS Start Grudziądz.