T. Kurek w warszawskim ?Salonie Osobowości? (zdjęcia)

Ostrowiecki artysta plastyk Tadeusz Kurek gościł w Warszawskim Klubie Przyjaciół Ziemi Kieleckiej ?Salon Osobowości?.
Skupia on ok. 300 osób, związanych korzeniami z województwem świętokrzyskim, a mieszkających w Warszawie. Prezesem klubu jest były ambasador Australii, Wiesław Osuchowski, pochodzący z naszego regionu. I to właśnie jego znajomość z ostrowieckim mistrzem zaowocowała wizytą w salonie.
-W 1999 r., W. Osuchowski jako ambasador otwierał moją wystawę w Sydney z cyklu ?Architektury Polski w rysunku?. Był też moim gościem na jubileuszu 60?lecia pracy twórczej, gdzie podczas części naukowej zapoznał się szczegółowo z moją twórczością. Ta znajomość zaowocowała zaproszeniem do ?Salonu Osobowości? w Warszawie. Był to dla mnie ogromny zaszczyt. Znalazłem się w gronie zacnych osobowości. W ubiegłym roku gościł tam Adam Jarubas, zaś jesienią gościem salonu będzie Bogdan Wenta ?mówi T. Kurek.


Warto zaznaczyć, że T. Kurek jest autorem statuetek, wręczanych nietuzinkowym gościom Warszawskiego ?Salonu Osobowości?.
Podczas spotkania artysta plastyk T. Kurek zaprezentował swoją twórczość w czterech pokazach filmowych oraz 14 wydanych katalogach, w tym architekturę województwa świętokrzyskiego. W części artystycznej swoje zdolności prezentowały wokalistki ostrowieckiego zespołu ?Pandora? z MCK: Zosia Pacholczak, Wiktoria Wójcik, Gabriela Krycia i Julia Żak, pod kierunkiem Ew y Goworowskiej, które również uczestniczyły w ?Salonie Osobowości?. Niespodzianką było wręczenie portretów przez ostrowieckiego artystę, dzieciom zaprzyjaźnionych rodzin z Warszawy ? Natalii i Kacprowi, zaproszonych specjalnie na tę okazję.


Szeroka publiczność nie kryła zachwytu twórczością artysty plastyka oraz oprawą muzyczną. Wśród widowni znalazł się dr Jerzy Rzymanek wraz z Liu Pingiem, z firmy współpracującej z Chinami. I tu otworzyły się nowe horyzonty. Niewykluczone, że to właśnie chińskie Dalian będzie miejscem kolejnej wystawy prac T. Kurka. J. Rzymanka artysta poprosił przypadkowo do pozowania do portretu. Szkic powstał w jedną chwilę. Być może ta nieoczekiwana znajomość zaowocuje kolejnym wielkim wydarzeniem w twórczości artysty. Obecnie trwa wymiana korespondencji dotyczącej szczegółów zaproszenia, które wraz z artystą otrzymał także zespół
?Pandora?. Miłośnikom sztuki w Chinach T. Kurek zamierza pokazać 30 prac z cyklu ?Stolice Polski?.
-To dla mnie kolejny zaszczyt i ogromna radość. To także promocja Ostrowca Świętokrzyskiego i województwa. Spotkanie w ?Salonie Osobowości? było dla mnie dużym wzruszeniem, a także wyróżnieniem, porównuję to wydarzenie do otrzymania odznaczenia. Chciałbym podziękować dyrektorowi MCK, Markowi Cichoszowi, za umożliwienie wyjazdu do Warszawy, Ewie Goworowskiej i zespołowi ?Pandora?, a także akustykowi MCK, Michałowi Ziółkowskiemu i Grzegorzowi Relidze, który zatrzymał to wydarzenie w filmowym kadrze ?dodaje T. Kurek.
Nam pozostaje jedynie kibicować artyście w determinacji do spełniania marzeń.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *