Nowy sprzęt medyczny w szpitalu

Szpital powiatowy pozyska w najbliższym czasie nowy sprzęt medyczny. Będzie to możliwe dzięki zgodzie jakiej udzielił Zarząd Powiatu Ostrowieckiego. Sprzęt będzie pochodził z zakupów placówki oraz darowizn.
Pracownia Endoskopii wzbogaci się o diatermię chirurgiczną. Jest to urządzenie niezbędne do ratowania życia pacjentów i stanowi standardowe wyposażenie pracowni, która pozwala m.in. na tamowanie krwawień z powierzchni śluzówki. Zakup nowego sprzętu jest niezbędny, gdyż dotychczasowe urządzenie jest już wysłużone i generuje niepotrzebne koszty. Zakup zostanie sfinansowany z środków własnych szpitala po dokonanej szczegółowej analizie finansowej. Prognozowany koszt urządzenia wyniesie nieco ponad 83 tys. zł.
Regularnie szpital pozyskuje sprzęt w formie darowizn od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem na Oddział Neonatologii trafi wysokiej klasy aparat do nieinwazyjnego wspomagania oddychania noworodków. Pediatria natomiast otrzyma ultrasonograf, kardiomonitor, pulsoksymetr oraz pompy strzykawkowe. Dzięki takiemu sprzętowi będzie możliwe szybkie i bardzo dokładne rozpoznanie choroby, co pozwoli skrócić czas leczenia małych pacjentów.
Również Lokalna Grupa Działania ?Krzemienny Krąg? w Bałtowie przekazała na rzecz szpitala sprzęt w postaci: oświetlenia, rtv i wyposażenia meblowego, co wpłynie na komfort pobytu chorych w szpitalu.
W sumie darowizna z WOŚP i LGD wyniesie prawie 145 tyś. zł.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *