Zapobiegli ustawce

W minioną sobotę, kibice z Lublina przyjechali na trzecioligowe spotkanie do Połańca. Policjanci dowiedzieli się, że grupa kibiców już na początku drogi próbowała konfrontacji z sympatykami drużyny z Tarnobrzega.

-Pierwsze ?spięcia? w Połańcu pojawiły się tuż po meczu, kiedy jeden z kibiców gości próbował wszczynać awanturę z sympatykami miejscowej drużyny ?mówi nadkomisarz Kamil Tokarski, oficer prasowy KWP w Kielcach. Policjanci szybko ostudzili jego zapędy. Po meczu kilkaset osób w kilkudziesięciu samochodach pod czujnym monitoringiem stróżów prawa z kieleckiego oddziału prewencji wybrali się w drogę powrotną. W Sandomierzu kilkanaście aut nagle zmieniło kierunek, pojechali w stronę Opatowa. Funkcjonariusz sztabu komendy wojewódzkiej koordynujący działania wiedząc, że mogą natknąć się na zwaśnioną grupę kibiców z Tarnobrzega skierował patrole za tymi, którzy ?oderwali? się od pozostałych, angażując również opatowskich funkcjonariuszy.

 Dwanaście pojazdów z sympatykami lubelskiego klubu kluczyło wiejskimi trasami. Na drodze krajowej wykorzystując najlepszy do tego moment policjanci zatrzymali ich do kontroli. Blisko 50 osób zostało wylegitymowanych, w trakcie czynności mundurowi natrafili na rękawice, ochraniacze i inny sprzęt do walki.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *