Maciej Wątor na podium Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno- Logistycznej  Uniwersytetu Gdańskiego

Po raz kolejny uczniowie klas logistycznych Zespołu Szkół nr 3 wzięli  udział w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej organizowanej przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Zeszłoroczny laureat Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez WSL w Poznaniu – Maciej Wątor oraz laureatka Konkursu Logistycznego WSAiB w Gdyni Iwona Nowak zmierzyli się w zawodach centralnych  z 73. uczniami z całej Polski kształcącymi się na kierunku technik spedytor oraz technik logistyk rozwiązując test wielokrotnego wyboru z zakresu transportu, spedycji i logistyki. W tegorocznym teście przeważały polecenia obliczeniowe nad teoretycznymi. Należało więc wykazać się nie tylko wiedzą  z zakresu branży TSL, ale przede wszystkim umiejętnościami matematycznymi, a więc przede wszystkim twórczym, kreatywnym i nieszablonowym  myśleniem, umiejętnościami kojarzenia faktów  na drodze ścisłego i precyzyjnego rozumowania. Test zawierający 25 zagadnień trwał 50 minut.

Jak okazało się Maciej Wątor uczeń klasy 4 o profilu technik logistyk  poradził sobie wyśmienicie z przygotowanymi przez Komitet Główny Olimpiady zadaniami konkursowymi zdobywając 2. miejsce na podium, a tym samym zyskując tytuł laureata OOSL, indeks uczelni na wszystkie wydziały Uniwersytetu Gdańskiego, nagrodę pieniężną w wysokości 2000zł oraz wiele nagród  rzeczowych w postaci sprzętu elektronicznego, m.in. kamera, smartwatch itd.

Iwona Nowak koleżanka z klasy Maćka otrzymała tytuł finalistki OOSL, indeks Uniwersytetu Gdańskiego oraz nagrody rzeczowe. Gratulujemy!

Opiekunem uczniów oraz opiekunem szkolnym OOSL jest pani Katarzyna Pastuszka ? nauczyciel logistycznych przedmiotów zawodowych w ZS nr 3 w Ostrowcu Św., a zarazem wychowawca klasowy finalistów.

Komitet Organizacyjny OOSL zadbał o wszystkich uczestników olimpiady zapewniając im w przeddzień zawodów centralnych wizytę studyjną w DCT Gdańsk, w Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy w Gdańsku oraz zwiedzanie uroczego Gdańska z przewodnikiem.

Opiekunowie uczniów wzięli udział w szkoleniu z zakresu transportu ładunków drogą morską zorganizowanym przez władze uczelni, a przeprowadzonym przez pracownika portu Luka Koper a także w wykładzie na temat współczesnej inicjatywy władz Chińskiej Republiki Ludowej ?One Belt, one Road?, mająca na celu reaktywację Jedwabnego Szlaku.

Sponsorzy zapewnili uczestnikom nocleg w trzygwiazdkowym ?Hotelu Molo? w centrum Sopotu oraz pełne wyżywienie podczas dwudniowego pobytu w Trójmieście.

Przychylne władze  w osobie  prodziekana ds. nauki dr hab. Przemysława Borkowskiego profesora nadzwyczajnego oraz  sympatyczna i gościnna  kadra wydziału, a mianowicie  mgr Adam Borodo, mgr Magdalena Jażdżewska- Gutta, mgr Agnieszka Ważna, mgr Dariusz Weiland oraz dr Maria Matusiewicz zadbali o uczestników podczas pobytu w Sopocie. Serdecznie dziękujemy!

Po trzydniowej emocjonującej wyprawie Maciek i Iwona szczęśliwie wrócili do Ostrowca.

Uczniowie ZS nr 3 po raz kolejny udowodnili, że ich wiedza z zakresu transportu, spedycji i logistyki jest na najwyższym poziomie, co potwierdzają także marcowe wyniki egzaminów zawodowych na kierunku technik logistyk oraz liczne osiągnięcia w tym roku szkolnym we wszystkich olimpiadach z zakresu branży TSL. Żaden rok szkolny nie był tak owocny pod względem osiągnięć logistyków THM, jak rok 2018/2019. Rodzice uczniów,  opiekunowie i dyrekcja szkoły są niezmiernie dumni z osiągnięć swoich wychowanków.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *