Kto zagra? Ania Dąbrowska główną gwiazdą Dni Ostrowca

Zbliża się okres imprez plenerowych, dlatego też zdradzamy wykonawców, których będziemy mogli zobaczyć i usłyszeć w Ostrowcu Świętokrzyskim w nadchodzących miesiącach.
I tak główna gwiazdą Dni Ostrowca zaplanowanych na czerwiec będzie nie kto inny, a Ania Dąbrowska.
Każdy z siedmiu jej dotychczasowych albumów studyjnych pokrył się podwójną platyną, potwierdzając jej niezwykłe wyczucie uniwersalnie przebojowych melodii, trafiających do serc wymagających słuchaczy, które w tak niepodrabialny sposób ze szczyptą melancholii śpiewa swoim ciepłym, pastelowym głosem. Uznanie dla jej talentu wyraża cała branża muzyczna ? Dąbrowska nagrodzona została dziewięcioma Fryderykami, a melodie i teksty jej autorstwa mają w swoim katalogu m.in. Maryla Rodowicz, Monika Brodka, Beata Kozidrak, Ania Wyszkoni, Andrzej Piaseczny czy Krzysztof Krawczyk. Nigdy jednak nie goniła na siłę za trendami i przebojami, konsekwentnie idąc własną drogą. Wiele razy potrafiła wymyślić na nowo swoją muzykę, podejmując odważne decyzje.
Ostatnia płyta artystki, ?The Best Of?, to kolejne, wyjątkowe wydawnictwo. Kompilacja największych przebojów zawiera 15 utworów, pokazujących pełen przekrój i ewolucję muzycznego stylu artystki.
Z kolei w lipcu w ramach festiwalu ?Wielki Ogień? tzw. headlinerem ma być ?Nocny Kochanek?. To muzycznie klasyczny heavy metal inspirowany gigantami gatunku, co słychać na pierwszy rzut?ucha. Tekstowo – mają być jaja, a utwory koniecznie muszą opierać się na faktach, czasami nawet autentycznych? Wykorzystując humor, dystans do świata, pastisz i gry językowe, ?Nocny Kochanek? rysuje obraz polskiej subkultury metalowej, ale nie tylko.
Na festiwalu pojawić ma się też Krzysztof Skiba, który będzie promował swoją książkę „Skiba ciągle na wolności. Autobiografia łobuza”.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Kto zagra? Ania Dąbrowska główną gwiazdą Dni Ostrowca

  • 29/04/2019 at 05:01
    Permalink

    Wow, porównajcie dni Ostrowca gwiazdy do dni Włoszczowy gdzie będzie Sławomir, akcent, Cleo, Afromental, norbi

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *