Schwytali włamywacza, odzyskali olej

W dniu 28 kwietnia 2019 r., o godz. 3.25, w gminie Waśniów, nieznany sprawca włamał się do szafy zewnętrznej stacji paliw w Czajęcicach, skąd skradł 50 pojemników z olejem silnikowym o wartości 2.500 zł. W dniu 2 maja 2019 r. włamywacz został dowieziony do sądu.

-Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ostrowieckiej komendy wpadli na trop włamywacza, którym okazał się 23-letni mieszkaniec powiatu starachowickiego ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. W dniu 30 kwietnia 2019 r. wspólnie z policjantami ze Starachowic oraz funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policja w Kielcach zatrzymali 23-latka w wynajmowanym mieszkaniu na terenie Starachowic. Mundurowi odzyskali skradzione mienie.

Dodatkowo kryminalni ustalili, że 23-latek, poruszając się po terenie województwa świętokrzyskiego samochodem osobowym marki Audi, dokonywał kradzieży paliwa na rożnych stacjach benzynowych. W kwietniu, na terenie Starachowic, skradł koła od osobowego audi, do którego również się włamał i skradł akumulator. Dodatkowo na tym samym parkingu skradł dwa akumulatory od samochodów ciężarowych. Jak ustalono, pod koniec marca usiłował się także włamać do kasety z pieniędzmi na myjni samochodowej w Bodzentynie.

W dniu 2 maja 2019 r. 23-latek został doprowadzony do Sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec niego środków zapobiegawczych. Za przestępstwa, których się dopuścił grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 10.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *