Młodzicy KSZO awansowali do 1/8 Pucharu ZPRP. Sukces młodych szczypiornistów

Drużyna szczypiornistów KSZO zakończyła rozgrywki Wojewódzkiej Świętokrzyskiej Ligi Młodzików na drugim miejscu. Tym samym podopieczni trenerów Jacka Wziątka i Tomasza Radowieckiego jako wicemistrzowie województwa świętokrzyskiego rocznika 2004-2005 uzyskali awans do rozgrywek na szczeblu centralnym ? 1/16 Pucharu Związku Piłki Ręcznej w Polsce młodzików, a w miniony weekend zapewnili sobie start w 1/8 tych zawodów. Awansowali do grona 16 najlepszych zespołów w Polsce.
Rozgrywki 1/16 toczyły się w Tarnowie. Nasi młodzi szczypiorniści zmierzyli się tam w piątek, 3 maja, z gospodarzami ? SPR Tarnów, w sobotę, 4 maja, z Czuwajem Przemyśl, a w niedzielę, 5 maja, z Padwą Zamość. Po emocjonujących i zaciętych spotkaniach, z których dwa zakończyły się rzutami karnymi, odnieśli dwa zwycięstwa. W piątek podopieczni Jacka Wziątka i Tomasza Radowieckiego ulegli MKS Tarnów po swoistym maratonie rzutów karnych 12:13 (w regulaminowym czasie gry był remis 26:26), w sobotę wygrali konkurs rzutów karnych 4:3 z Czuwajem Przemyśl (w regulaminowym czasie był remis 22:22), zaś w niedzielę ostrowczanie nie mieli już problemów z pokonaniem Padwy Zamość. Nasza drużyna zajęła 2 miejsce w grupie i awansowała do dalszych gier. Na turniej 1/8 wybiorą się do Płocka. Zmierzą się tam z gospodarzami – Orlen Wisłą oraz Anilaną Łódź i Ostrowią Ostrów Wielkopolski.
Ekipa młodzików KSZO w Tarnowie wystąpiła w następującym składzie: Patryk Krowiński, Bartłomiej Pęczkowski, Mateusz Świstak, Michał Sieniek, Wiktor Kłonica, Igor Skrok, Oliwier Tura, Kacper Kaleta, Alan Klepacz, Michał Kot, Michał Lipka, Jakub Dzik, Radosław Barański. Trenerzy: Jacek Wziątek, Tomasz Radowiecki. 
W rozgrywkach ogólnopolskich nasi młodzicy zagrali po raz pierwszy. To spory sukces naszego klubu, który pracę z młodzieżą traktuje priorytetowo i zaczyna w rozgrywkach młodzieżowych odnosić coraz większe sukcesy. Najlepszym graczem KSZO wybrano w Tarnowie Michała Sieńka.
Oto wyniki turnieju w Tarnowie i tabela:
*KSZO Ostrowiec Świętokrzyski ? Czuwaj Przemyśl 22:22 <4:3> (11:9). B: Świstak 3, Sieniek 4, Kłonica 3, Tura 4, Dzik 8.
*KSZO Ostrowiec Świętokrzyski ? MKS PM MPEC Tarnów 26:26 <12:13> (13:11). B: Świstak 7, Sieniek 5, Kłonica 8, Tura 3, Dzik 3.
*KSZO Ostrowiec Świętokrzyski ? Padwa Zamość 31:25 (17:12). B: Pęczkowski 1, Świstak 4, Sieniek 7, Kłonica 5, Tura 8, Dzik 6.
W innych meczach: Czuwaj ? Padwa 23:25, MKS Tarnów ? Padwa 26:24, MKS Tarnów ? Czuwaj 26:22.
1.MKS PM MPEC Tarnów                              3               78:72           8
2.KSZO Ostrowiec Św.                                    3               79:73           6
3.Padwa Zamość                                              3               74:80           3
4.Czuwaj Przemyśl                                          3               67:73            1

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *