Miasto i powiat razem. Umowa w sprawie transportu miejskiego

Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński oraz starosta ostrowiecki Marzena Dębniak podpisali umowę partnerską w sprawie realizacji II etapu projektu pn. Ekologiczny Transport Miejski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Porozumienie pozwoli na złożenie wniosku do Regionalnego Program Rozwoju Regionalnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 ? 2010.
Planowana wartość projektu to prawie 22 mln zł, z czego 17 mln zł, to dofinansowanie ze środków unijnych. Beneficjentami projektu jest gmina Ostrowiec Świętokrzyski oraz powiat ostrowiecki.
– Jest to projekt, który w sposób znaczący zmieni wizerunek naszego miasta, wspólnych ulic i poprawi komunikację ? mówi prezydent, Jarosław Górczyński. – Podpisanie umowy pozwoli na przygotowanie siedmiu zadań, z których najważniejsze to zakup pięciu hybrydowych autobusów do obsługi komunikacji miejskiej. W ramach tego projektu chcemy przebudować ulicę 11- Listopada na odcinku od ulicy Ogrodowej do skrzyżowania z ul. J. Samsonowicza, rozbudować ul. J. Samsonowicza w kierunku głównej bramy Huty Ostrowiec oraz wybudować rondo turbinowe na skrzyżowaniu ulicy 11 listopada i Samsonowicza oraz drogi do bazy transportowej. Projekt obejmie także wybudowanie ciągu pieszo ? rowerowego przy ul. Samsonowicza o długości 1,9 km. Kolejne plusy projektu to dodatkowe, ładnie wykonane przystanki autobusowe. Takich przystanków, zakupionych w rozsądnej cenie już na terenie miasta mamy ponad 40. W ramach projektu Ekologiczny Transport Miejski przewidziany jest także montaż tablic informacji przystankowej dotyczących komunikacji miejskiej oraz karty miejskiej czyli zintegrowanego systemu biletowego.
-To kolejny efekt bardzo dobrej współpracy pomiędzy miastem, a powiatem – mówi starosta ostrowiecki, Marzena Dębniak. – Jak widać wystarczy dobra wola i razem możemy osiągnąć więcej. Jest to już trzecie porozumienie jakie podpisujemy z gminą Ostrowiec i mam nadzieję, że nie ostatnie. Miasto jest w dobrej kondycji finansowej, powiat nie. Dla nas takie inicjatywy są niezwykle ważne.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *