Dzień Hutnika i Strażaka (zdjęcia)

Tradycyjnie z początkiem maja i świętem św. Floriana, patrona strażaków, w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego odbyła się Msza św. w intencji hutników i strażaków oraz ich rodzin, pod przewodnictwem ks. Andrzeja Barskiego, z udziałem parlamentarzystów: posła Andrzeja Kryja, senatora Jarosława Rusieckiego, starosty powiatu ostrowieckiego Marzeny Dębniak, Agnieszki Rogalińskiej z zarządu powiatu, Mariusza Pasternaka, przewodniczącego Rady Powiatu oraz radnych miejskich i powiatowych, delegacji hutników i strażaków.
Coroczne święto zorganizowane jest przez Międzyzakładową Organizację Związkową NSZZ ?Solidarność? Celsa Huta Ostrowiec z przewodniczącym Wojciechem Krasuskim i jest zaakcentowaniem hutniczych tradycji w duchu miasta. Nie przypadkowo nabożeństwo ma miejsce w kościele na os. Ogrody, które w latach 80 -tych budowali hutnicy. Po nabożeństwie zaproszeni goście składali podziękowania za trud pracy budującej ostrowiecką rzeczywistość. Gościem był szef Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „S”, Waldemar Bartosz.
W przemówieniu starosta M. Dębniak podkreśliła znaczenie etosu hutniczej pracy w historii miasta i mentalności jego mieszkańców, a także ofiarnej służby i zaufania społecznego, jakim cieszą się strażacy.

Print Friendly, PDF & Email

2 thoughts on “Dzień Hutnika i Strażaka (zdjęcia)

 • 12 maja 2019 at 20:51
  Permalink

  Całe święto tzw.Dzień Hutnika to msza święta w kościele .A co ma kościół do pracy hutnika …. chyba tylko datki na tacę z ciężkiej pracy .Wszędzie ksiądz i kościół czy my jesteśmy państwem wyznaniowym?

  Reply
 • 13 maja 2019 at 08:25
  Permalink

  od kiedy to hutnicze ,ochronne ,wełniane ubranie robocze ma na spodniach uprasowane kanty ?? niech na te szopki, poczty sztandarowe zakładają teraz stosowaną odzież roboczą nawet wyperfumowaną,bo reprezentują obecnych pracowników huty

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.