Pech Jakuba Krawczyka. Waterpoliści KSZO walczą o powrót do elity

Ze zmiennym szczęściem grali waterpoliści KSZO na III turnieju I ligi seniorów. W sobotę najpierw pokonali zespół akademików z Warszawy, a później ulegli łodzianom.

Sytuacja w tabeli niezwykle skomplikowała się. O kolejności decyduje pomocnicza tabela. Zespoły w potyczkach między sobą zgromadziły po 9 pkt. Neptun ma jednak bilans bramkowy +6, KSZO ? 0, a AZS -6. O tym więc, który zespół zagra z ostatnim zespołem ekstraklasy, czyli warszawską Legią baraż o udział w najwyższej klasie rozgrywkowej, zdecyduje ostatni turniej. W terminarzu widnieje, że rozegrany zostanie w Gorzowie Wielkopolskim, ale my wolelibyśmy, aby te decydujące boje toczono na normalnym obiekcie, czyli Pływalni Rawszczyzna i podopieczni trenera Roberta zapewnili sobie w nich udział w barażu. Awans do ekstraklasy waterpolowej byłyby świetnym uwieńczeniem obchodów 90-lecia KSZO.

Ostrowczanie swój pierwszy sobotni mecz ze stołecznymi waterpolistami rozpoczęli pewnie, od wysokiego prowadzenie w I kwarcie, które później starannie utrzymywali.

-Bohaterem  naszego zespołu był Jakub Krawczyk ? mówi trener, Robert Serwin. ?Nasz bramkarz bronił rewelacyjnie i w konsekwencji zastopował warszawską drużynę.

W sobotni wieczór KSZO uległ jednak, chyba nieoczekiwanie, gospodarzom, zespołowi Neptuna.

-Z pewnością wpływ na naszą porażkę miała kontuzja tak chwalonego za mecz z warszawianami Kuby Krawczyk ? ocenia trener, R.Serwin. ?Sędziowie tego nie dostrzegli, ale nasz bramkarz dostał łokciem w twarz i z jego nosa poleciała krew. Musiałem więc dokonać zmiany. Kewin Soboń spisał się dobrze, na miarę swoich umiejętności, ale jakby nie było graliśmy bez swojego podstawowego zawodnika. Trzeba też podkreślić, że na małym, łódzkim basenie trudno nam było zaprezentować swoje umiejętności pływackie.

Trener Robert Serwin twierdzi, że oprócz Jakuba Krawczyka z bardzo dobrej strony pokazali się młodzi zawodnicy ? Brajan Nochelski i Kacper Nadbrzuchowski. Na swoim, wysokim poziomie zaprezentował się także Maciej Iwoła.

KSZO w  Łodzi zagrał w składzie: Jakub Krawczyk, Kewin Soboń ? Maciej Iwoła, Aleksander Ozga, Igor Szląszkiewicz, Jakub Kochański, Kacper Nadbrzuchowski, Maksymilian Krakowiak, Kamil Nawodziński, Brajan Nochelski, Maksymilian Walesic, Hubert Kamiński, Piotr Kotaś.

Oto wyniki turnieju w Łodzi i aktualna tabela I ligi seniorów

*AZS Uniwersytet Warszawa – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 11:19 (3:6, 1:2, 4:5, 3:6)

*Neptun Uniwersytet Łódzki – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 16:7 (4:2, 4:2, 5:1, 3:2)

*Neptun Uniwersytet Łódzki – AZS Uniwersytet Warszawa 13:10 (3:2, 3:0, 4:4, 3:4)

Mecze AZS Uniwersytet Warszawa – GKPW 59 Gorzów Wielkopolski, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – GKPW 59 Gorzów Wielkopolski i Neptun Uniwersytet Łódzki – GKPW 59 Gorzów Wielkopolski zweryfikowano jako walkowery. Ekipa z Gorzowa wycofała się bowiem z rozgrywek.

1.Neptun Uniwersytet Łódzki        18:6     103-56

2.KSZO Ostrowiec Św.                   18:6     104-66

3.AZS Uniwersytet Warszawa       18:6     101-62

4.GKPW 59 Gorzów Wlkp.            -6:9      14-138

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *