Korzystacie z nieodpłatnej pomocy prawnej?

– Szanowni Państwo, zachęcam gorąco do korzystania z punktów nieodpłatnej pomocy prawnej, znajdujących się na terenie powiatu ostrowieckiego.
Każdy kto nie jest w stanie ponieść kosztów konsultacji prawniczej, a ma problem natury prawnej, nie wie jak napisać pismo w danej sprawie, bądź potrzebuje konsultacji specjalisty, może skorzystać z profesjonalnej, nieodpłatnej porady. Do zapisów na porady uruchomiliśmy specjalny numer telefonu, który jest do Państwa dyspozycji – powiedziała starosta Marzena Dębniak.
Od 2019 roku Nieodpłatna Pomoc Prawna w powiecie ostrowieckim działa na zmienionych zasadach. Przede wszystkim zmienił się krąg osób uprawnionych. Obecnie z porad może skorzystać każda osoba, której nie stać na odpłatne porady i która złoży stosowne oświadczenie.
Swoim zakresem obejmuje ona poinformowanie osoby uprawnionej o obowiązującym stanie prawnym oraz o przysługujących jej prawach i obowiązkach, wskazanie jej sposobu rozwiązania problemu prawnego, przygotowanie projektu pisma oraz sporządzenie projektu pisma o zwolnienie od kosztów sądowych lub ustanowienie pełnomocnika z urzędu w różnych rodzajach postępowań.
Porady udzielane są podczas osobistej wizyty w punkcie nieodpłatnej pomocy prawnej po uprzednim zapisie pod numerem telefonu 664 990 364, którego można dokonać od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.30. Pod tym numerem telefonu umawiane są wizyty we wszystkich punktach na terenie powiatu ostrowieckiego.
Osoby, które ze względu na niepełnosprawność ruchową nie są w stanie przybyć do punktu lub osoby doświadczające trudności w komunikowaniu się, mogą otrzymać poradę przez telefon lub przez Internet. Wymaga to jednak szczególnej procedury, o której informację uzyskamy pod wskazanym numerem telefonu.
Nieodpłatna pomoc prawna nie obejmuje spraw związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, z wyjątkiem przygotowania do rozpoczęcia tej działalności.
Poniżej przestawiamy tabelę zawierającą lokalizację punktów nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu ostrowieckiego w roku 2019.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *