22-letni kurier zatrzymany

Pod koniec kwietnia mieszkanka Opatowa zgłosiła policjantom, że mogło dojść do oszustwa na jej szkodę podczas sprzedaży należącego do niej laptopa. Kilka dni później stróże prawa zostali powiadomieni przez innego mieszkańca powiatu o oszustwie podczas sprzedaży konsoli do gier.

-Jak się okazało, oszust działał metodą na tzw. kuriera. Sprawca takiego działania kontaktuje się z osobą wystawiającą przedmiot do sprzedaży na portalu aukcyjnym, podając się za kupującego. Po ustaleniu dogodnych dla siebie warunków odbioru towaru podszywał się pod kuriera, który przyjeżdżał po przesyłkę ?mówi podkomisarz Agata Frejlich, oficer prasowy KPP w Opatowie.

Policjanci ustali sprawcę i miejsce jego pobytu. W dniu 22 maja 2019 r. dokonali jego zatrzymania na terenie województwa małopolskiego.

22-letni mieszkaniec powiatu kieleckiego trafił do policyjnego aresztu, a potem usłyszał zarzuty dokonania oszustw na szkodę mieszkańców powiatu opatowskiego. Za to przestępstwo ustawodawca przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *