Pięściarski KSZO ma już medale, ale jakiego koloru?

Podczas pierwszego dnia rozgrywanej na ostrowieckim ringu Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży pięściarz KSZO Dawid Brzeziński (80 kg), mający na koncie już tytuł mistrza Polski młodzików, pokonał przez RSC w I rundzie Piotra Dominikowskiego z BKS Tiger Łomża. Tym samym znalazł się w półfinale i ma już co najmniej brązowy medal. W walce o finał zmierzy się z Krystianem Krajewskim (PTB Tiger Tarnów). 
Natomiast Kacper Delegiewicz (+80 kg) zmierzył się z Mateuszem Bielickim z WKB Start Włocławek i przegrał jednogłośnie na punkty.
W czwartek półfinałowe walki stoczą kadetki. Walczyć będzie wadze do 52 kg Natalia Kaniewska i jeśli wygra z Julią Bukowską z SKB Spartakus Szczecin znajdzie się w ścisłym finale zawodów. Natalia, po kwalifikacjach, ma już zapewniony co najmniej brązowy medal.
Przed popołudniową serią walk odbyła się ceremonia otwarcie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Boksie z udziałem wiceminister sportu, Anny Krupki, starosty ostrowieckiego Marzeny Dębniak, wiceprezydenta Ostrowca Piotra Dasiosa, prezesa Polskiego Związku Bokserskiego, Grzegorza Nowaczka oraz przedstawicieli Świętokrzyskiej Federacji Sportu i Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Gościem specjalnym był wicemistrz olimpijski i świata, Paweł Skrzecz. 

– Cieszę się że możemy razem uroczyście otworzyć te zawody. Olimpiada młodzieży jest organizowana przy współudziale Ministerstwa Sportu i Turystyki. Mam nadzieję że zawodnicy wywiozą z Ostrowca dobre wspomnienia, że będzie to początek wielu karier sportowych. Wierzę w to, że będziecie się rozwijać i spotkamy się na którejś z gali boksu, organizowanej przez prezesa Grzegorza Nowaczka ? przekonywała Anna Krupka, sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki. 

– Tutaj zaczyna się Wasza wielka droga sportowa. Ja też zaczynałem od złotego medalu Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w 1975 roku. Teraz Wy jesteście przyszłością tej dyscypliny ? mówił do zawodników Paweł Skrzecz. 

Program zawodów:
23 maja (czwartek)
11:00 ? I seria walk półfinałowych dziewcząt
17:00 ? II seria walk półfinałowych dziewcząt
24 maja (piątek)
11:00 ? I seria walk półfinałowych chłopców
17:00 ? II seria walk półfinałowych chłopców
25 maja (sobota)
11:00 ? walki finałowe dziewcząt
14:00 ? zakończenie turnieju dziewcząt
26 maja (niedziela)
11:00 ? walki finałowe chłopców
14:00 ? zakończenie turnieju chłopców

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *