Anna Krupka, wiceminister sportu na 90-lecie KSZO: -Dziękuję za ogromny wkład w rozwój polskiego sportu

Podczas ceremonii otwarcia Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Boksie w ostrowieckiej hali gościła wiceminister sportu i turystyki, Anna Krupka.
-Boks jest tą dyscypliną sportu, którą cenię – mówi wiceminister sportu, Anna Krupka. -Dostrzegam wielkie tradycje pięściarskie w województwie świętokrzyskim. Doskonale pamiętam Leszka Drogosza, który jest wzorcem dla wielu pokoleń pięściarzy. Mam nadzieję, że ci młodzi zawodnicy, którzy startują w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Ostrowcu Świętokrzyskim, będą odwoływać się do tej wzorcowej i legendarnej postaci. Wiceminister Anna Krupka była kibicem na meczach pięściarskich Polska-Rosja i Polska-Turcja, a także wielu galach organizowanych w Kielcach.


W jej opinii to wydarzenia sportowe dostarczyły i emocji i zwycięstw.
-Liczę na to, że z młodych pięściarzy, którzy startują na ostrowieckim ringu, wyrosną wspaniali sportowcy ? mówi Anna Krupka. ?Życzę im sportowych karier, choćby na miarę wywołanego przeze mnie Leszka Drogosza. Muszą jednak pamiętać, by rywalizacja oparta była na zdrowych zasadach.
Takie zawody, jak Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, nie mogłyby się odbyć bez wsparcia ministerstwa sportu i turystyki.


-Prawie w całości, jako ministerstwo sportu, pokrywamy koszty organizacyjne tych zawodów ? podkreśla Anna Krupka. ?Organizacja Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych jest wielkim przedsięwzięciem, ale i wydarzeniem sportowym oraz promocyjnym samego Ostrowca Świętokrzyskiego i obchodzącego 90-lecie KSZO, jak i całej Ziemi Świętokrzyskiej. Jestem przekonana, że zawodnicy chętniej będą wracali na obiekty KSZO, a także po to, by poznać nasz uroczy zakątek Polski.
Anna Krupka mówi, że czuje presję świętokrzyskiego środowiska sportowego, które chciałoby osiągać znaczące sukcesy i dlatego oczekuje finansowego wsparcia.
-Staram się tym oczekiwaniom sprostać i wspierać wszystkie wydarzenia sportowe, a także rozwój infrastruktury sportowej, bez której trudno o sukcesy zarówno w sporcie amatorskim, jak i wyczynowym oraz o zbudowanie spójnej piramidy szkoleniowej. Absolutnie województwo świętokrzyskie jest najbliższe memu sercu ? mówi Anna Krupka.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Anna Krupka, wiceminister sportu na 90-lecie KSZO: -Dziękuję za ogromny wkład w rozwój polskiego sportu

  • 29/05/2019 at 08:31
    Permalink

    słowa,słowa,słowa… a życie jest jakie jest i nie potrzebuje wymuszonej kurtuazji a realnych czynów i to nie od święta
    były poseł pan Z.Pacelt działał konkretnie dla Ostrowca bez wymuszonych oracji i bez rozgłosu ,co dziś widzimy patrząc na nasze obiekty sportowe

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *