Fotoklubu „ukłucie” piętnaste

Zdjęcie prawie nagiego wytatuowanego od stop do głów mężczyzny wywieszone w witrynie Galerii Fotografii MCK ma zwabić do jej wnętrza na XV Doroczną Wystawę Fotoklubu.
– Sztuka musi czasami ukłuć, nie może być ładna od A do Z – mówi kustosz Galerii Fotografii MCK, Andrzej Łada. Stąd zdecydowaliśmy się na wyeksponowania fotografii autorstwa Waldemara Baki z konwentu tatuażu. Nie boimy się kontrowersji, stąd była wystawa awangardowej grupy Łódź Kaliska, czy plenery aktu.


XV Doroczna Wystawa Fotoklubu MCK jest prezentacją najnowszych dokonań jej członków. Tym razem zaprezentowano prace 37 autorów potwierdzając tym samym, że za fotografami bardzo twórczy rok. Na wystawie znajduje się też kilka nowych nazwisk, choć nie zawsze młodzież umie odnaleźć się w fotoklubowej konwencji.
– Często młodzi ludzie myślą, że jak kupią sobie cyfrówkę, to już są mistrzami fotografowania – mówi A. Łada. Niestety tak nie jest. Stąd ważna jest ścieżka pokoleniowa i twórczość chociażby Stanisława Sudnika, Aleksandra Salija, czy Longina Łępicza, z którą młode osoby staramy się zapoznawać. Nie zapominajmy, że aparat jest tylko narzędziem, za którym stoi człowiek.
Wystawę wysoko ocenili obecni na wernisażu poseł Andrzej Kryj oraz wiceprezydent Piotr Dasios, który już zaprosił na kolejne wystawy do nowej siedziby galerii, która znajdzie się w Ostrowieckim Browarze Kultury.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *