Lekcja na 12 gwiazdek w Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego

– Dzięki temu spotkaniu zaczerpnęliśmy wiele ciekawych informacji o których nie mieli pojęcia! ? podkreślali uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim po warsztatach europejskich, które przeprowadzono w ich szkole.
Spotkanie zrealizowano w ramach III edycji kampanii edukacyjnej ?Lekcja na 12 gwiazdek?. W projekcie uczestniczą szkoły ponadgimnazjalne z Lubelszczyzny, Małopolski, Podkarpacia i Świętokrzyskiego. Jedną z nich był ZSO Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim.


Przedsięwzięcie jest realizowane przez Stowarzyszenie Społeczno-Ekonomiczne ABSOLWENT, działające przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie na zlecenie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce w partnerstwie z międzynarodowymi sieciami informacyjnymi Europe Direct i Eurodesk.
Celem kampanii jest zwiększenie wiedzy młodych Polaków o UE, ze szczególnym uwzględnieniem praktycznego wymiaru członkostwa Polski w UE i jego wpływu na codzienność zarówno uczestników zajęć jak i ich bliskość, tj. rodziców, dziadków, rodzeństwa etc.


-Spotkania wyróżnia zarówno interaktywna formuła, w której każdy z uczestników ma szansę wypowiedzi, jak i zastosowanie niestandardowych metod edukacyjnych. Część ogólna dotyczy znaczenia UE w życiu uczestników jak i ich bliskich, zachęca do samodzielnej interpretacji informacji na temat UE w oparciu o wiarygodne źródła. W ramach części szczegółowej poruszany jest temat wskazany przez szkołę, np. dotyczący możliwości związanych z programem Erasmus+ czy Europejskim Korpusem Solidarności ? przedstawia Ewa Nowak-Koprowicz, koordynator kampanii.
Dzisiejsze warsztaty odbyły się dzięki dużemu zaangażowaniu ze strony m.in. dyrekcji Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Zajęcia prowadził dwuosobowy zespół: dr Natalia Białek, ekspert z zakresu integracji europejskiej oraz Joanna Sowińska, animator młodzieżowy.
Zainteresowani udziałem w kampanii Lekcja na 12 gwiazdek mogą zgłaszać się za pośrednictwem strony www.lekcjana12gwiazdek.eu.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *