Uczniowie ?Chreptowicza? zachwyceni Paryżem (zdjęcia)

Liceum Ogólnokształcące Nr II im. J. Chreptowicza każdego roku wiosną organizuje  zagraniczną wycieczkę dla swoich uczniów z różnych klas.

Tym razem młodzież wraz z dyrektorem Sławomirem Miszczukiem i  nauczycielami – opiekunami wróciła zachwycona     z  Paryża. Zanim zwiedzili to piękne miasto, mogli wcześniej podziwiać urokliwą Pragę.

 – Pierwszym przystankiem na naszej trasie była Praga ? relacjonuje uczennica  Klaudia Brodawka. – Od razu po kolacji udaliśmy się na wieczorny spacer i  zwiedzanie Starego Miasta. Zobaczyliśmy Most Karola, z którego widać panoramę Pragi. Mieliśmy również okazję zobaczyć Praski Zegar Astronomiczny, na którym o pełnej godzinie pojawiają się poruszające się figury. Kilka kolejnych dni spędziliśmy w Paryżu, poznając jego zabytki i wyjątkowe miejsca.

– Pierwszą i chyba najbardziej znaną wizytówką Paryża, którą zobaczyliśmy, była wieża Eiffla. Z tarasu widokowego na wieży rozciągał się majestatyczny widok na cały Paryż. Mieliśmy szansę zobaczyć całe miasto w jednej chwili ? wspomina uczennica Dominika Kiec. – Na placu Trocadero  kupiliśmy  pamiątki , po czym ruszyliśmy zwiedzić Panteon.  Wieczorem podziwialiśmy  Łuk Triumfalny, przed  którym akurat odbywały się uroczystości państwowe.  Pola Elizejskie były ostatnim punktem programu pierwszego dnia w Paryżu.

– Następne dni  upłynęły nam  na zwiedzaniu m.in. cmentarza Pere-Lachaise, na którym znajduje się grób Fryderyka Chopina, Montmartre,  bazyliki  Sacre-Coeur czy  wyspy Cite, na której znajduje się Katedra Notre-Dame ? ją niestety, z widocznymi śladami po niedawnym pożarze, można było  zobaczyć tylko z zewnątrz ? opowiada uczennica Julia Rolak. – Najwięcej czasu spędziliśmy oczywiście w Luwrze, jednym  z najstarszych i największych muzeów na świecie, w którym znajduje się słynny obraz Leonarda Da Vinci „Mona Lisa”.  

– Ostatnią atrakcją, która czekała nas w Paryżu był rejs po Sekwanie ? dodaje  uczennica Julia Majewska.  ? Wspaniale było wieczorową porą oglądać wszystkie znajdujące się po obu stronach rzeki cudowne budowle.

 – Żeby zaoszczędzić czas, codziennie poruszaliśmy się w Paryżu  metrem ? mówi dyrektor LO nr II Sławomir Miszczuk. ? Zapewniało to szybkie przemieszczanie się grupy, ale jednocześnie  wymagało od wszystkich dużej koncentracji i zdyscyplinowania. Bardzo bogaty program wycieczki po pięknym Paryżu sprawił, że wróciliśmy pełni niezapomnianych wrażeń, z galerią fantastycznych zdjęć i  prezentami dla najbliższych, a przede wszystkim  wróciliśmy bezpiecznie i bez  perypetii.  Wycieczka  ta na pewno dostarczyła wszystkim uczestnikom  wiele  niezapomnianych  wrażeń.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *