Ostrowiec Świętokrzyski z nagrodą ?Gmina 30-lecia Wolności RP?

Prezydent Jarosław Górczyński odebrał nagrodę specjalną ?Gmina 30-lecia Wolności RP? dla Gminy Ostrowiec Świętokrzyski.
Stało się to podczas Wielkiej Gali ?30 lat Wolności RP? w Warszawie.
Wręczenie specjalnych nagród towarzyszyło plebiscytowi Orły Polskiego Samorządu, który jest najbardziej cenionym przedsięwzięciem w środowisku samorządowym, realizowanym w ramach Ogólnopolskiego Programu Regionów Samorządowa Marka Roku. Pokazuje i krzewi najlepsze wzorce funkcjonowania i rozwoju samorządów.
– Ta nagroda jest odpowiedzią na to, że na zewnątrz widać wszelkie zmiany, jakie zaszły w naszym mieście- powiedział prezydent Jarosław Górczyński. Dla mnie jest to wyróżnienie tym cenniejsze, że przyznawane przez środowisko pracodawców. Robimy wszystko, aby inwestować, podnosić komfort życia, a przy tym nie zadłużać miasta, co po tej nagrodzie widać, że jest dobrze obraną droga.
To prestiżowe wydarzenie w środowisku samorządowym cieszy się ogromnym uznaniem. Inicjatywa ta wskazuje i docenia dobre samorządowe wzorce, jak również buduje i umacnia pozycję samorządów jako silnych marek, potrafiących wykorzystać pojawiające się możliwości rozwoju, aby tym samym uczynić lokalne ojczyzny nastawione na współpracę z mieszkańcami, przedsiębiorcami i inwestorami. Przyznając Gminie Ostrowiec Świętokrzyski nagrodę ?Gminy 30-lecia Wolności RP? Kapituła Konkursowa wybrana przez Ogólnopolską Federację Przedsiębiorców i Pracodawców brała pod uwagę całokształt działań władz samorządowych, które warunkowały rozwój Ostrowca Świętokrzyskiego zwłaszcza na przestrzeni ostatnich lat w następujących obszarach: ochrona środowiska, edukacja, ochrona zdrowia, wydarzenia kulturalne, polityka prorodzinna, inwestycje miejskie oraz rozwój gospodarczy miasta.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Ostrowiec Świętokrzyski z nagrodą ?Gmina 30-lecia Wolności RP?

  • 21/06/2019 at 16:32
    Permalink

    Wolnosci? Wolnosci czego? Hyba wolnej amerykanki. :Huta, Wolczanka, Modex, niemrawa solidarnosc mieszkancow, prezesi wyskakujacy z taczek na inne rownorzedne stanowiska, ciagle klopoty z waldzami szpitala, prezesi spolek miejskich zarabiajacy wiecej niz prezydent kraju, nie ponoszacy odpowiedzialnosci absolutnie za nic, krajowe inwestycje przypisywane jako lokalne sukcesy, osuwisko i brak winnych tego zaniedbania, wciaz brak rozwiazania problemu poszkodowanych osuwiskiem, a wrecz budowanie sciemy stulecia w tym miescie i obwinianie budowniczych drogi, a nie tych ktorzy o te droge i znajdujace sie w niej instalacje mieli dbac i Sad podpisujacy sie pod taka sciema. Oskarzano dinozaury, a teraz czeka sie na wymarcie poszkodowanych. Stacja kolejowa, kladka obok stacji, prokuratorzy wystepujacy w roli adwokatow, przez lata najwieksze bezrobocie w regionie, i szkoda wyliczac wiecej tych wolnosci, ktore raczej trzeba by nazwac brakiem gospodarza. Tak jak nie wymieniono nawet jednego przykladu, chocby jednego nazwiska na pomniku Stulecia niepodleglosci, a w zamian cala liste posciubidupow, radnych bezradnych na zmowe osuwiskowa. Nawet nie pokuszono sie o jakies nazwiska ludzi ktorzy naprawde zaslugiwali na miano filaow wolnosci, a i nawet nie znaleziono przykladow dokonan. Poprostu pomnik zbiegowi okolicznosci. Choc w okolicy pelno historycznych miejsc wartych zapamietania. Ale moze dobrze ze tak, bo moze by wyszlo ze mieszkancy tego miasta glownie sie ciesza ze wazelina jest bez recepty. Jezeli tej gminie przyznano te nagrode to nawet nie proboje sobie wyobrazac co dzialo sie w innych gminach stajacych w szranki konkursowe. Zastanowmy sie dlaczego przyjezdni daja kwiaty, lub drobne prezenty miejscowym dziewczynom….? I anonimowi ludzie (bo nie wymieniono nawet jednego nazwiska), przyznaja nagrody wladzom miasta….? Moze to miec zwiazek z nowymi inwestycjami w miescie? …czy to tylko rozbudzanie Polski ”B”

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *