Stypendyści starosty ostrowieckiego w kategoriach dydaktycznej, sportowej i artystycznej (zdjęcia)

Z udziałem władz powiatu ostrowieckiego, parlamentarzystów, przedstawicielu nauczycielskich związków zawodowych, a przede wszystkim uczniów i ich rodziców w hali „Chreptowicza” odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów starosty ostrowieckiego i wyróżnień dla laureatów olimpiad i konkursów przedmiotowych.

Zarząd Powiatu Ostrowieckiego na czele ze starostą Marzeną Dębniak postanowił nagrodzić wybitnych uczniów stypendiami w wysokości 2 tys. zł 10 uczniów.

I tak, w kategorii dydaktycznej otrzymali je:

*Izabela Wiśniewska (LO Nr II im. J.Chreptowicza) – dwukrotna finalistka XXXIII i XXXIV Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, dwukrotna laureatka I oraz III stopnia biologicznej Olimpiady Wiedzy Archimedes Plus, nagrodzona Srebrnym Dyplomem i Wyróżnieniem w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym Alchemik

*Maciej Zieja (LO Nr II im. J.Chreptowicza) – ukończył liceum ze średnią ocen 5,29, laureat Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z matematyki, finalista ogólnopolskiego konkursu „Alfik matematyczny”

*Natalia Krupa (LO Nr III im. W.Broniewskiego) – laureatka III miejsca etapu centralnego Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości Bloku A, zdobyła indeks dowolnej uczelni technicznej w kraju oraz studiów medycznych w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku

*Kamila Kurian (LO Nr III im. W.Broniewskiego) – laureatka Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości Bloku A w kategorii „Pomoc Dydaktyczna”. Tym sukcesem zapewniła sobie indeks wszystkich uczelni technicznych w kraju

*Maciej Wątor (ZS Nr 3) – laureat drugiego miejsca w kraju w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Spedycyjno-Logistycznej, finalista Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Legitymuje się średnią ocen  5,40

*Wiktor Zych (ZS Nr 3) – zajął 1 miejsce w kraju w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej

Stypendia w kategorii sportowej odebrali:

*Dominik Jewiak (LO Nr II im. J.Chreptowicza) – zdobywca  Pucharu Polski w Kulturystyce i Fitnessie w kategorii Fitness Mężczyzn, mistrz Polski juniorów Kulturystyce i Fitnessie w kategorii Fitness Juniorów, piaty zawodnik mistrzostw świata juniorów w Kulturystyce i Fitnessie w kategorii Fitness Juniorów, mistrz Polski seniorów w Fitness Mężczyzn

*Dominik Bielawa (Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego – złoty i srebrny medalista zimowych mistrzostw Polski w pływaniu odpowiednio na dystansach 50 i 100 m st. dowolnym, członek kadry narodowej juniorów, rekordzista okręgu świętokrzyskiego na kilku dystansach

Stypendia w kategorii artystycznej trafiły do:

*Kacpra Słomki (LO Nr I im. S.Staszica) – laureat Ogólnopolskiego Festiwalu Filmowego „9 Minut” w Warszawie w kategorii „Najlepszy Dokument” za film „Teatr Doraźny”, laureat III miejsca w VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Filmowego ”Lektury w Kadrze” w Łodzi za film „Domek z Kart”. Otrzymał nagrodę jury za film „Teatr Doraźny” podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Filmowego „Unia Film Festiwal 2019” w Lublinie, nagrodę publiczności za film „Romantyk” podczas Wirtualnego Festiwalu Filmoteki Szkolnej 2019

*Claudii Sbriglio (ZS Nr 3) – laureatka XXXV Międzynarodowego Konkursu Literackiego Twórczości Dzieci i Młodzieży, zajęła drugie miejsce w kraju w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorsko-Krasomówczego „W kręgu poezji Grażyny Chrostowskiej, wywalczyła 1. miejsce w VII Wojewódzkim Konkursie recytatorskim „Spotkanie ze Słowem”

Za udział w olimpiadach i konkursach przedmiotowych wyróżniono kilkudziesięciu uczniów z następujących szkół:

Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. S.Staszica: Agata Sobólska, Laura Oraniec, Aleksandra Sternik, Weronika Kasprzyk, Natalia Kocznur, Natalia Domańska, Wiktor Filipowski, Dominik Pogodziński, Daniel Sałaga, Krystian Skiba;

Liceum Ogólnokształcącego Nr II im. J. Chreptowicza: Julia Łata, Dominika Bugajska, Julia Gawryluk, Zuzanna Wiecheć, Miłosz Żak, Michał Olejek, Zuzanna Rokoszna, Olga Surowiec, Szymon Życiński, Piotr Kurosad, Paweł Gwałt, Aleksander Kowalczuk, Andrzej Sasak;

Liceum Nr III im. W. Broniewskiego: Natalia Baka, Kinga Wielgus, Tomasz Batóg, Aleksandra Mruk, Dominik Płaza, Maria Zielińska, Oliwia Mazur, Natalia Lisicka, Olimpia Pocheć, Aleksandra Słapek;

Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego: Karolina Fiutek, Patryk Stefański, Jan Skaliński, Maksymilian Krakowiak, Maksymilian Walesic, Aleksandra Ozga, Jan Król, Michał Klimas, Aneta Kasprowicz, Natalia Szymańska, Magdalena Surdy, Dominika Ostrowska, Joanna Wendt, Izabela Jastrząb;

Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Konarskiego: Jakub Czuba, Maciej Zamorski;

Zespół Szkół Nr 1: Róża Kaczor, Sylwia Kamińska, Iwona Kaczmarczyk, Estera Cudzik, Wioleta Grzyb, Katarzyna Szeląg, Piotr Wiśniewski, Patryk Kiliański;

Zespół Szkół Nr 2: Izabela Kućma, Aleksandra Nowak, Natalia Antonkiewicz, Wiktoria Domańska;

Zespół Szkół Nr 3: Natalia Morgaś, Natalia Czarnecka, Iwona Nowak, Piotr Niewiadomski, Piotr Czekaj, Kacper Gębura, Jakub Środoń;

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego: Julia Olech, Damian Loranty, Mateusz Curyło, Michał Choina, Radosław Dziułka.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *