Akademia Boksu Olimpijskiego w Ostrowcu. Ogromne zainteresowanie dzieci i młodzieży

W ubiegłym roku w Ostrowcu Świętokrzyskim została powołana ?Akademia Boksu Olimpijskiego?, która jest współfinansowana ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej na cele rozwoju sportu dzieci i młodzieży w ramach Programu ?Sport Wszystkich Dzieci?. Za realizację projektu w KSZO odpowiedzialny jest Damian Falecki. Pomagają mu trenerzy Ireneusz Tracz, Eugeniusz Cioch, Wojciech Surowiec. Projekt dotyczy prowadzenia zajęć sportowych dla uczniów szkół podstawowych od 8 do 14 roku życia.

-Zajęcia prowadzone są trzy razy w tygodniu po 90 minut w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 14 ? mówi wiceprezes KSZO ds. boksu, Łukasz Dybiec. -Głównym celem zadania jest popularyzacja i upowszechnianie boksu olimpijskiego, jako „sportu kształtującego zdrowy tryb życia”, zapewniającego wyrobienie wysokiego poziomu sprawności ogólnej, kształtowanie postaw prozdrowotnych, integrację środowiska poprzez sport oraz promocja zdrowego stylu życia, w taki sposób, aby wyrobić i pogłębiać chęć realizacji swoich potrzeb osobowościowych w oparciu o pięściarstwo.

W zajęciach prowadzonych przez KSZO chętnie uczestniczą dzieci z naszego miasta. Świadczy o tym chociażby frekwencja na zajęciach w dniu 10 czerwca, czyli Dniu Boksu Olimpijskiego.

-Akademia prowadzona przez nasz klub  ma przede wszystkim na celu zapewnić ciekawe ogólnorozwojowe zajęcia z młodymi ludźmi ? podkreśla Łukasz Dybiec. -Nastawiamy się w szczególności na zagospodarowanie w ciekawy sposób  wolnego czasu młodzieży. Przyznam się szczerze, że nie spodziewałem się aż tak dużego zainteresowania. Obecnie na zajęcia przychodzi grupa 20 młodych osób. W lipcu planujemy przerwę wakacyjną, ale od sierpnia zaczynamy zajęcia ze zdwojoną siłą, bo widzimy, że mamy dla kogo pracować. Zapraszamy do udziału w nich wszystkich chętnych!

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *