Brązowy medal Zuzanny Kamińskiej. KSZO trzeci

Na Pływalni Rawszczyzna odbyły się zawody II rundy Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 13 lat dla klubów z okręgów łódzkiego, mazowieckiego, podlaskiego, lubelskiego i świętokrzyskiego. Bardzo dobrze wypadli pływacy KSZO. Co prawda zdobyli tylko jeden medal (brązowy Zuzanny Kamińskiej na 200 m st. kl.), ale w ogólnej klasyfikacji uplasowali się wysoko, bo na 3 miejscu, a pamiętać musimy o tym, że startowało w zawodach 331 pływaków z, bagatela, 52 klubów.

W klasyfikacji klubowej wygrała ekipa G-8 Bielany Warszawa (15 907 pkt.) przed Jagiellonką Warszawa (14 210 pkt.). Trzeci KSZO zgromadził 13 012 pkt., w tym 5 953 pkt. wywalczyły dziewczęta, a 7 059 pkt. chłopcy. Miejsca w pierwszej dziesiątce zajęły jeszcze takie kluby, jak UKP Polonia Warszawa (12 906 pkt.), Victoria Józefów (12 293 pkt.), MKP Warszawianka (11 941 pkt.), Gim-92 Ursynów Warszawa (11 575 pkt.), Juvenia Białystok (11 267 pkt.), Fala Kraśnik (11 250 pkt.) i Żoliborz Warszawa (10 991 pkt.).

W klasyfikacji medalowej również triumfował G-8 Bielany Warszawa (11 medali ? 6 złotych, 4 srebrne, 1 brązowy) przed Meduzą Pajęczno (4 medale ? 3 złote i 1 brązowy) oraz Falą Kraśnik (6 medali ? złote, 2 srebrne, 2 brązowe).

Rywalizacja 13-latków podczas zawodów II rundy odbywała się korespondencyjnie na trzech basenach. Pływacy z pozostałych okręgów zostali podzieleni między zawody rozgrywane w Gorzowie Wielkopolskim i Oświęcimiu. Na podstawie wyników zawodów ze wszystkich trzech lokalizacjach zestawiony zostanie ogólnopolski ranking.

Reprezentacja KSZO liczyła w zawodach 12 osób. W składzie drużyny powołanej przez trenera Marcina Pilińskiego znaleźli się i punktowali: Maja Bielecka, Małgorzata Celińska, Zuzanna Kamińska, Gabriela Górniak, Wiktoria Pomykała, Zofia Sadłos, Alicja Sulik, Malwina Szafrańska, Jan Błasiak, Miłosz Gunia, Jakub Kotwica, Mikołaj Mazan.