Wakacje, wakacje? (zdjęcia)

Środa była ostatnim dniem roku szkolnego 2018/2019 4200 uczniów ostrowieckich szkół podstawowych i gimnazjów rozpoczęło wakacje.

Prezydent Jarosław Górczyński uczestniczył w uroczystym zakończeniu roku w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1 w Ostrowcu Świętokrzyskim, a działo się to z kilku przyczyn. Placówka i jej uczniowie znów uzyskali wspaniałe wyniki, co potwierdziła cała masa nagród i wysokich średnich na świadectwie, od nowego roku szkolnego, podnosząc komfort nauczania zajęcia będą odbywać się w dwóch budynku, a także dlatego, że odbyło się pożegnanie dotychczasowej dyrektor Jadwigi Dadi.

? Drodzy uczniowie przed Wami czas odpoczynku, czas wakacji ? mówi prezydent Jarosław Górczyński. Czas płynie szybko, wszystko się zmienia, ale pewne wartości powinny pozostać stałe. To między innymi szacunek do rodziców, dziadków, nauczycieli, do pracy i nauki, ale przede wszystkim szacunek do samego siebie. Po wielu latach powiecie, że dzięki wspaniałym nauczycielom, którzy zaszczepili w Was chęć do nauki i pasji oraz do określonych przedmiotów osiągnęliście wiele. Wszystkim życzę wspaniałych wakacji, pięknego odpoczynku. Tak, żeby od 1 września w pełni sił rozpocząć nowy rok szkolny.

Prezydent Jarosław Górczyński serdecznie podziękował dyrektor PSP nr 1 Jadwidze Dadi, która przechodzi na emeryturę za lata pracy. Pani dyrektor otrzymała kwiaty i gromkie brawa, a także odśpiewano jej uroczyście ?Sto lat!?.

Ciekawie wypadło też zakończenie roku w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 4, gdzie podsumowano program ?Aktywny Uczeń?.

– Program stworzony został dla uczniów, którzy są aktywni, którzy chcą poszerzać swoją wiedzę i współdziałać w grupie kolegów i koleżanek, którzy angażują się w życie szkoły  i reprezentują ją na zewnątrz- wyjaśnia dyrektor PSP Nr 4, Agnieszka Batóg. Dlatego też oprócz kółek poszerzających i uzupełniających wiadomości z danych przedmiotów przez cały rok szkolny nauczyciele, bezpłatnie po godzinach swojej pracy, prowadzili szereg zajęć dodatkowych.

Nagrody w imieniu prezydenta wręczył Mariusz Łata ? Naczelnik Wydziału Edukacji w Starostwie Powiatowym. Główną nagrodę w postaci roweru odebrała Maja Szymańska, za zajęcie drugiego miejsca hulajnogę odebrała Gabriela Gardynik, zaś deskorolka za zajęcie trzeciego miejsca przypadła  Beacie Adamskiej. Były też wyróżnienia, w postaci dyplomów i drobnych upominków.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *