Galaktyczny Ostrowiec

Mistrzowie
Zespół piłkarskich żaków Galacticos Ostrowiec z rocznika 2010 wywalczył tytuł mistrzów województwa świętokrzyskiego podczas finałowego turnieju rozegranego w Suchedniowie.
Do turnieju finałowego awansowało szesnaście najlepszych drużyn z ośmiu grup ligowych rozgrywek organizowanych przez Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej. Galacticos, prowadzony przez trenera Kamila Chadałę, wywalczył awans z grupy 8, wraz z Wisłą Sandomierz zostawiając w pokonanym polu zespoły Marolu Jacentów, KSZO Ostrowiec Św., KS Tarłów i Strażaka Bidziny.
Finałowy turniej rozegrano na obiekcie Orlicza w Suchedniowie. Galacticos trafił do grupy A, gdzie za rywali miał Koronę Kielce, Świętokrzyską Akademię Sportu oraz Football Academy Jędrzejów. W inauguracyjnym spotkaniu ostrowczanie ulegli ekipie Korony 0:5. Jak się później okazało, były to złe miłego początki. W kolejnym meczu zmotywowana ekipa trenera Chadały pokonała Świętokrzyską Akademię Sportu 3:1. Bramki dla Galacticos zdobyli Mateusz Osojca 2 i Filip Kamiński. O wyjściu z grupy decydował mecz z FA Jędrzejów. Początek spotkania nie układał się po myśli ostrowieckich zawodników, którzy przegrywali 0:1. Na szczęście młodzi adepci piłki nożnej szybko uspokoili grę i konsekwentnie dążyli do sukcesu. Ostatecznie pokonali jędrzejowian aż 5:1. Na listę strzelców wpisali się: Stanisław Burda 2, Kamiński, Osojca oraz Grzegorz Wrona. W ćwierćfinale na Galacticos czekała Korona II Kielce. Mecz był niezwykle zacięty. Ostrowczanie objęli prowadzenie po strzale Osojcy, jednak kielczanie nie odpuszczali i raz za razem atakowali bramkę strzeżoną przez Igora Orzechowskiego. Na szczęście Galacticos przetrwał napór rywala, a w końcówce za sprawą dwóch trafi eń Wrony pozbawił ich chęci walki. Półfi nał okazał się rewanżem za mecz grupowy. Korona Kielce przystąpiła do meczu podbudowana triumfem 5:0. Być może to uśpiło ich czujność. Kielczanie objęli co prawda prowadzenie, jednak w końcówce dzięki bramce Aleksa Zdybskiego Galacticos wyrównał i doprowadził do serii rzutów karnych. Tu wojnę nerwów lepiej wytrzymali ostrowczanie, którzy po interwencjach Orzechowskiego oraz po bramkach Kamińskiego, Wrony i Sebastiana Zdyba pokonali kielczan 3:1.
W finale Galacticos zmierzył się z Hetmanem Włoszczowa. Przeciwnicy szli przez rozgrywki jak burza. W sezonie zasadniczym wygrali wszystkie 20 spotkań w lidze, kończąc go z imponującym bilansem bramkowym 137:9. Również turniej finałowy układał się dla zawodników z Włoszczowy korzystnie, gdyż po 5 spotkaniach dotarli do finału. Tutaj jednak nie sprostali rozpędzonym zawodnikom Galacticos. Najpierw z karnego trafi ł Kamiński, a następnie wynik meczu zamknął celnym strzałem Wrona. Radości po końcowym gwizdku nie było końca. W turnieju finałowym w barwach Galacticos wystąpili: Michał Bogdański, Stanisław Burda, Filip Grajcar, Filip Kamiński, Igor Orzechowski, Mateusz Osojca, Grzegorz Wrona, Sebastian Zdyb i Aleks Zdybski. Wkład w sukces mają również zawodnicy, którzy występowali w turniejach ligowych w  sezonie zasadniczym ? Michał Banaczkowski, Michał Grobelski, Adam Tarnowski, Aleks Strzelczyk, Krzysztof Godzina. Trenerem mistrzów województwa w kategorii żaka starszego jest Kamil Chadała. Dodatkowe wyróżnienie indywidualne przypadło w udziale Mateuszowi Osojcy, który przez organizatorów finału został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju. 

Na medal spisała się również liczna grupa kibiców ? rodziców, która głośnym dopingiem wspierała zmagania swoich dzieci. W środę w Primo Pizzy odbyło się oficjalne zakończenie sezonu, podczas którego każdy z zawodników od władz stowarzyszenia Galacticos otrzymał pamiątkową statuetkę.
Wicemistrzowie


Piłkarze Galacticos z rocznika 2011/12 zostali wicemistrzami wojewódzkiego świętokrzyskiego. W rozgrywkach grupy 4 żaka młodszego w pokonanym polu zostawili PAS Skarżysko I i II oraz Juventę Starachowice I i II. W ścisłym finale w gronie 10 najlepszych zespołów w województwie świętokrzyskim trafili do grupy z Koroną Kielce II, DAP Kielce, Czarnymi Połaniec i Viktorią Mniów. Z Koroną II wygrali 2:1 (dwa gole Jakuba Tomaszewskiego), z Viktorią Mniów 3:0 (po dwóch bramkach Aleksa Osojcy i jednej Adama Gruszki) z Czarnymi Połaniec 2:0 (po trafieniach Tymoteusza Glibowskiego i Antoniego Witkowskiego), z DAP Kielce 3:0 (dwa gole Aleksa Osojcy i jeden Tymoteusza Glibowskiego). Wygrali grupę z kompletem 12 pkt. W półfi nale z Pogonią Staszów padł remis 0:0, ale nasz zespół lepiej egzekwował rzuty karne. Wyczerpani bojami ostrowczanie w finale ulegli 0:3 Koronie I Kielce.
Galacticos 2011/12 wystąpiło w składzie: trener Tomasz Osojca, kierownik Ewelina Snop, Dominik Snop, Tymoteusz Glibowski, Adam Gruszka, Dawid Kozak, Wojciech Madej, Aleksander Nowak, Aleks Osojca, Jakub Tomaszewski, Oliwier Wilk, Antoni Witkowski, Aleksander Łatkowski, Krystian Świstak, Łukasz Pawelec, Maciej Gołdyn, Oliwier Maj. Najlepszym bramkarzem został wybrany Dominik Snop.
Brązowi medaliści


Z kolei piłkarze Galacticos z rocznika 2009, podopieczni trenera Krystiana Kanarskiego, na turnieju finałowym w Starachowicach zostali trzecią siłą województwa świętokrzyskiego. W turnieju finałowym trafi li do grupy z drużynami Juventy Starachowice oraz Hetmana Włoszczowa. Po wyjściu z grupy w meczu półfinałowym trafili na bardzo dobrze dysponowaną drużynę Korony Kielce. Drużyna Galacticos była jedyną, która w tym dniu była w stanie strzelić gola drużynie Korony. W meczu o 3 miejsce nasi piłkarze gładko wygrali z Pogonią Staszów. Najlepszym zawodnikiem w roczniku 2009 wybrano Marcina Wesołowskiego. Drużyna zagrała w składzie: trener Krystian Kanarski, kierownik Artur Pronobis, Mateusz Kamiński, Filip Kamiński, Mikołaj Bednarski, Bartosz Olszański, Szymon Wiśniewski, Jan Lenart, Marcin Wesołowski, Jakub Pronobis, Franciszek Grzesik, Maksymilian Banasik, Franciszek Maj, Grzegorz Wrona, Mateusz Osojca, Piotr Czajkowski, Aleksander Zdybski, Miłosz Jagieła.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *