„Wielki Ogień” zapłonie po raz trzynasty

Na 13 i 14 lipca br. Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza do Amfiteatru w Parku Miejskim na XIII Festiwal ?Wielki Ogień? im. Miry Kubasińskiej.
Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się według sprawdzonego schematu i tak całość rozpocznie się w sobotę o godz. 15 od przesłuchań zespołów konkursowych. Kto wystąpi w konkursie, odpowiedź powinny przynieść najbliższe godziny, bowiem to dziś uczestnicy ostatecznie dowiedzą się, kto zostanie doceniony i będzie miała szansę zawalczyć o nagrody, których pula wynosi 15 tys. zł. Jak smakuje zwycięstwo w Wielkim Ogniu, pokażą nam w sobotę o godz.19.30 laureaci sprzed roku, czyli Reggaeside. To zespół grający muzykę reggae z elementami rocka, popu, funky i ska. Miks gatunków muzycznych i energetyczny charakter utworów sprawiają, że docierają do wielopokoleniowego grona odbiorców.


Na finał pierwszego festiwalowego dnia usłyszymy Natalię Sikorę w programie z płyty ?Tribute to Mira Kubasińska?. Wokalistka jest laureatką wielu prestiżowych konkursów i przeglądów wokalno-aktorskich, a także aktorką Teatru Polskiego w Warszawie. W 2013 wygrała drugą edycję programu TVP2 The Voice of Poland. Wydała solową płytę studyjną, pt. ?Zanim?. 14 czerwca 2013 za wykonanie utworu ?Konie? autorstwa Władimira Wysockiego i Agnieszki Osieckiej zajęła pierwsze miejsce w konkursie SuperDebiuty na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Ostatni album wydany przez artystkę składa się z materiałów legendarnej grupy Breakout i został nagrany w hołdzie dla Miry Kubasińskiej. Projekt krążka powstał pod czujnym okiem Winicjusza Chrósta. Warto dodać, że udział w nagraniach brali najlepsi z najlepszych ? Krzysztof Dłutowski, Dariusz Kozakiewicz, Dariusz Samoraj, Vlodi Tafel i Jarek Bączkowski.


Niedziela to znów przesłuchania konkursowe, pod czujnym okiem jury w składzie: Marcin Bracichowicz, Krzysztof Dłutowski oraz Paulina Lenda-Kozub (laureatka jednej z edycji Wielkiego Ognia). Około 17 zaplanowano promocję książki ?Skiba ciągle na wolności. Autobiografia łobuza?, w której uczestniczył będzie sam autor Krzysztof Skiba. Godzinę później poznamy laureatów ostrowieckiego festiwalu, zaś o godz.20.30, jako gwiazda zagra ?Nocny Kochanek?. To zespół wykonujący ?heavy metal po polsku z jajem?. Grupa znana jest z dystansu do samych siebie, a przede wszystkim do swojego heavy metalowego wizerunku oraz humorystycznych tekstów.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *