Dominacja Wojciecha Jarosza w 3. rundzie VII MosirGutwinRun 2019 (zdjęcia)

Ponad trzystu biegaczy, od przedszkolaków po seniorów, stawiło się 7 lipca w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin, by wziąć udział w 3. rundzie cyklu biegów ?VII MosirGutwinRun 2019 ? półmaraton i maraton na raty?. W obu biegach głównych ? na dystansach 10 i 5 km ? zwyciężył Wojciech Jarosz, reprezentujący Juventę Kobex Starachowice. Wśród kobiet triumfowały ostrowczanki ? Renata Parszowska (10 km) i Kinga Myśliwska (5 km).

Pogoda w niedzielne przedpołudnie wyraźnie sprzyjała biegaczom. Niska, jak na tę porę roku, temperatura oraz delikatny wiaterek, sprzyjały szybkiemu bieganiu. Na Gutwinie stawiła się zatem rekordowa liczba uczestników. W sumie odnotowano 342 osobo-starty. Rywalizację na 10 km ukończyło 106 osób, linię mety w biegu na dystansie 5 km minęło 142 osoby, a w marszu nordic walking (5 km) ? 55 osób. W rywalizacji dzieciaków (od 100 do 1000 metrów) wzięło natomiast udział 39 młodych adeptów biegania.

Barierę 40 minut w biegu zaliczanym do maratonu na raty (nieco ponad 10 km) udało się złamać tylko Wojciechowi Jaroszowi ze Starachowic, który na mecie zameldował się jako pierwszy. Niewiele do powtórzenia tego wyczynu zabrakło drugiemu na mecie Przemysławowi Pronobisowi z Ostrowca Św. (40 minut i 14 sekund). Trzeci Łukasz Rogoziński (Ostrowiec Św.) stracił już do zwycięzcy niemal 2 minuty (41.25). Kobiety tym razem nie narzuciły zbyt dużego tempa. Pierwsza na mecie Renata Parszowska (Ostrowiec Św.) minęła metę po 54 minutach i 33 sekundach, a kolejne miejsca na podium zajęły Katarzyna Mościcka (Warszawa, 55.32) i Marta Gołębiowska (Ostrowiec Św., 55.49).

Warunkiem koniecznym do załapania się na podium wśród mężczyzn w biegu zaliczanym do półmaratonu na raty (nieco ponad 5 km) było 7 lipca złamanie bariery 20 minut. Sztuka ta udała się Wojciechowi Jaroszowi (Starachowice, 19.20), Norbertowi Łojkowi (Ostrowiec Św., 19.29) i Patrykowi Chablaszkowi (Sudół, 19.55). Najszybsze kobiety zameldowały się na mecie ponad 5 minut później. Zwyciężyła Kinga Myśliwska (Ostrowiec Św., 25.39), przed Sylwią Hamerą (Ostrowiec Św., 26.50) i Eweliną Konieczną (Szydłowiec, 27.13).

Tegoroczna edycja cyklu osiągnęła już półmetek. Po kolejnej rundzie (25 sierpnia) poznamy zatem pierwsze zestawienia klasyfikacji generalnej w półmaratonie i maratonie na raty, w których ujęte zostaną osoby, które zaliczą cztery starty na jednym z dystansów ? 5 lub 10 km.

Impreza odbywa się pod patronatem Prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego, Nadleśniczego Nadleśnictwa Ostrowiec Świętokrzyski oraz Fundacji Wychowanie przez Sport ? organizatora ogólnopolskiej akcji ?BiegamboLubię?.

Kolejne rundy odbędą się 25 sierpnia, 15 września i 13 października.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *