Zlikwidowano 18 upraw konopi, skrzętnie ukrytych w zalesionych terenach gminy Ćmielów (zdjęcia)

To kolejny cios w nielegalny proceder. Ustalenia funkcjonariuszy zajmujących się przestępczością narkotykową doprowadziły do 18 nielegalnych upraw konopi. Rośliny znajdowały się na plantacjach rozmieszczonych w różnych odległościach w zalesionych terenach gminy Ćmielów.

Działania policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach i funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim doprowadziły do zatrzymania 32-latka.

-Mieszkaniec gminy Ćmielów ?wpadł? w dniu 8 lipca 2019 r. podczas wycinania krzewów ?informuje KWP w Kielcach. W samochodzie, którym na miejsce nielegalnej uprawy przyjechał mężczyzna, policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt świeżo ściętych krzaków z sąsiedniej plantacji. Łącznie zabezpieczono aż 670 sztuk roślin, które mogły posłużyć do wytworzenia blisko 15 kg substancji odurzającej. Gdyby narkotyki trafiły do końcowych odbiorców, byłyby warte blisko 600.000 zł.

W dniu 10 lipca 2019 r. 32-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz uprawy konopi innych niż włókniste. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *