Festyn na Gutwinie. Było fajnie i bajkowo (zdjęcia)

W niedzielne popołudnie w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin odbył się pierwszy z dwóch zaplanowanych na wakacje festynów rodzinnych pod hasłem ?Na Gutwinie jest fajnie!?.

Tematem przewodnim kilkugodzinnej imprezy były bajki i baśnie. Organizatorem plenerowego wydarzenia na Gutwinie był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, a patronat objął prezydent Ostrowca Św. Jarosław Górczyński. Dopisała pogoda i frekwencja, bo ostrowczanie licznie odpowiedzieli na zaproszenie do wspólnej zabawy.

Festyn  skierowany był głównie do najmłodszych. W trakcie imprezy dzieci przeniosły się w świat bajek tańcząc i śpiewając przy występach zaproszonych teatrzyków i artystów. Na starcie imprezy można było obejrzeć pokaz klauna Kulki, który bawił dzieci tego dnia przez cały czas trwania festynu. W kolejnej odsłonie w leśnej ?muszli? Gutwinu z przestawieniem pt. ?Czerwony Kapturek? zaprezentowało się Studio Form Teatralnych ?APSIK?. Dużym wydarzeniem okazał się również spektakl Teatru TAK dla dzieci pt. ?O Pchle, co manier nie miała? oraz program animacyjny RADOCHA, w trakcie którego można było zagrać w magiczne koło wiedzy, wziąć lekcje tańca animacyjnego, czy udać się w podróż ciuchcią wykonując zadania od Pchły Szachrajki.

Na Gutwinie nie zabrakło też innych atrakcji. Były darmowe dmuchańce, zjeżdżalnie, gry i zabawy ruchowe, szachy plenerowe oraz dużo animacji rekreacyjnych i sportowych. Chętni mogli wziąć udział w konkursach na sprzęcie pływającym (kajaki i rowery) przygotowanych przez Oddział WOPR w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Atrakcji nie zabraknie też na stoiskach partnerów organizatora festynu. Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała dla maluchów warsztaty bajkowe, Ośrodek Szkoleniowy Kierowców ZYGZAK – jazdy sprawnościowe samochodem, dział społeczno ? kulturalny Ostrowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej przygotował warsztaty plastyczne dla dzieci, a Pizzernia Dagrasso zaprosiła na smaczny poczęstunek.

Kolejny festyn rodzinny ?Na Gutwinie jest fajnie? zaplanowano na 11 sierpnia (w godz. 15-19). 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *