Włoska gościnność i otwartość zawitała do Ostrowca Świętokrzyskiego

Muzyka, śpiew i taniec, a przede wszystkim wspaniała atmosfera towarzyszyła spotkaniu zorganizowanym przez Stowarzyszenie Krajowej Organizacji Wspierania Inicjatyw Bezrobotnych w ostrowieckim Biurze Podróży Ster.
W większości gośćmi byli Włosi z różnych prowincji Włoch, którzy osiedli na stałe w Ostrowcu Świętokrzyskim, skąd pochodzą ich małżonki. Wszystkich powitał prezes stowarzyszenia, właściciel biura Ster Adam Janik. Zebrani usłyszeli m.in. twórczość lokalnej autorki wierszy Elżbiety Chuchmały. Wspólne rozmowy i biesiadowanie zostało poszerzone o Ster-owe impresje ?Portrety?.
-Chcemy uwiecznić portretami osoby, które mają pewne zdolności artystyczne lub biznesowe- mówi A. Janik. Potem z tych portretów zrobimy wystawę.
-W Polsce żyje się dobrze -mówi Stefano Alvisi, który w naszym kraju jest od 24 lat, a w Ostrowcu Świętokrzyskim mieszka od 4 lat. Teraz nie mogę wrócić do Włoch i zaczynać wszystko od początku. Pracuję w Grójcu w firmie Ferrero. Nie lubię mentalności ludzi z Grójca, widzą tylko jabłka i kasa (śmiech). Wolę Ostrowiec i ludzi tutaj.
Nie zabrakło także włoskich smakołyków. Na stole królowały: lazzania, ciasteczka róże pustyni, sałatki z pomidorami i mozzarelą, kotleciki z bakłażana czy rolada ze szpinakiem.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *