Konarski  najlepszy w wynikach matur

W tym roku uczniowie Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Konarskiego po raz pierwszy przystąpili do egzaminu dojrzałości i jak się okazało napisali go najlepiej w Ostrowcu i powiecie, a w całym województwie pozwolili się wyprzedzić jedynie wieloletniemu liderowi z Kielc, przy czym w języku angielskim ze średnim wynikiem 96% nie było im równych.

– Ogromnie cieszy nas taki sukces i fakt, że przyjęte priorytety, konsekwencja i wypracowana przez lata koncepcja kształcenia przynosi efekty. Jestem dumna ze wszystkich osiągnięć naszych uczniów i przekonana, że wiedza i wartości, z którymi wychodzą z naszych szkół zaprocentują na kolejnych etapach edukacji – mówi dr Kinga Wnuk, dyrektor Szkół Konarskiego.

– Udało nam się również udowodnić, że także w liceum przy mądrze zorganizowanym procesie edukacyjnym nie trzeba chodzić na korepetycje, by osiągnąć sukces. Nasi absolwenci z najwyższymi wynikami są tego najlepszym przykładem. Dla mnie osobiście to największa radość i satysfakcja. Miło jest bardzo mieć świadomość, że uzyskane wyniki dają im możliwość wyboru uczelni, na której chcą studiować.

Pytana o receptę na sukces dyrektor Kinga Wnuk podkreśliła zajęcia w małych grupach, zwiększony wymiar godzin, indywidualizację nauczania, dostęp do nowoczesnych pomocy edukacyjnych, a przede wszystkim ciężką pracę i zaangażowanie samych uczniów i ich nauczycieli. – Serdeczne relacje, sprzyjająca nauce atmosfera, wnętrza, w których można pouczyć się w ciszy czy odpocząć między zajęciami, tak naprawdę wszystko co sprzyja twórczej edukacji ma znaczenie – dodaje.

Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Konarskiego rozpoczęło działalność 1.09.2016 roku jako ostatni, po Niepublicznym Przedszkolu Smyk oraz Niepublicznej Szkole Podstawowej i Niepublicznym Gimnazjum im. Stanisława Konarskiego, etap na ścieżce edukacyjnej ?Od przedszkola do liceum? (marzeniu, o którym 16 lat temu jako pierwsza napisała nasza gazeta publikując wywiad K. Żak z K. Wnuk). W LO Konarskiego można się kształcić na czterech klasycznych profilach lub wybrać profil łączony i samemu skonfigurować przedmioty.

Obok świetnych wyników licealistów, pozycję lidera w egzaminach zewnętrznych, zajmując pierwsze miejsce w mieście i powiecie oraz 6 i 5 pozycję w wojewódzkiej czołówce, utrzymali również uczniowie Konarskiego ze szkoły podstawowej i gimnazjum, którzy po raz kolejny osiągnęli wyniki nawet do 40% wyższe od średniej krajowej sławiąc Ostrowiec w edukacyjnych rankingach.

 

Print Friendly, PDF & Email

8 thoughts on “Konarski  najlepszy w wynikach matur

 • 17/07/2019 at 16:04
  Permalink

  Wielki mi sukces. Przeciez to szkółka dla dzieci bogatych, gdzie przyjmują tylko tych z dobrymi wynikami i stąd „super” wyniki.

  Reply
 • 17/07/2019 at 20:56
  Permalink

  Miło by było zanim opublikuje się tak daleką od prawdy opinię dowiedzieć się jak jest naprawdę i dopiero wtedy komentować. W Konarskim uczą się dzieci o różnych zdolnościach i potencjale, podobnie jak nie zaobserwowałam tu żadnych tuzów finansowych. Wręcz przeciwnie. Kwota czesnego, stypendia czy zniżki dla rodzeństw pozwalają się kształcić każdemu. A sukces jest ogromny i ciężko wypracowany. Także proszę nie umniejszać. Pozdrawiam.

  Reply
  • 18/07/2019 at 11:42
   Permalink

   Jeśli ktoś żyje pod kloszem, to nic dziwnego, że wydaje mu się, że te wszystkie opłaty są dostępne dla przeciętnego rodzica. Tylko rzeczywistość jakoś temu przeczy. Bo jeśli mamy tak dobrą szkołę w Ostrowcu i dostępną dla każdego, to dlaczego uczy się tam jedynie garstka?

   Szkoła może i świetna dla championów, ale daje też spore szanse na zostanie kaleką społeczną, która gardzi biedniejszymi od siebie.

   Reply
 • 19/07/2019 at 14:29
  Permalink

  Szkoła dostępna jest dla każdego, a na opłatę czesnego można przeznaczyć dodatek, który Państwo daje na każdego dziecko 500+.
  Myślę, że to czy ktoś gardzi innymi nie jest zależne od tego do jakiej szkoły chodzi.

  Reply
 • 19/07/2019 at 14:32
  Permalink

  Szkoła dostępna jest dla każdego, a na opłatę czesnego można przeznaczyć dodatek, który Państwo daje na każde dziecko 500+.
  Myślę, że to czy ktoś gardzi innymi nie jest zależne od tego do jakiej szkoły chodzi.

  Reply
 • 19/07/2019 at 17:26
  Permalink

  krzywdzące są takie wpisy o” kalekach” moje dziecko się tam uczy i raczej nie jest kaleką za to ciężko pracuje i nie jest paskowa chodzi raczej o podejście jeśli ktoś jest słabszy np. z angielskiego to oczywiście są lekcje dodatkowo zorganizowane nawet dla jednego dziecka, dlatego nie ma potrzeby korepetycji a czesne nie jest wygórowane w porównaniu do tego typu placówek mój brat w Rzeszowie płaci 750 zł za przedszkole. Szkoła jest mała wszyscy się znają cisza spokój ….czyściutko

  Reply
 • 19/07/2019 at 17:50
  Permalink

  jakie to typowe umniejszać, obrażać, krytykować i pisać anonimowo bzdury bo przecież konsekwencji żadnych a szkoda, smutne to i żałosne

  Reply
 • 19/07/2019 at 21:50
  Permalink

  Szkoła dostępna jest dla każdego,kto chce się uczyć, a wysokość czesnego nie jest większa niż dodatek 500+, które Państwo przyznaje dla każdego dziecka.
  A to czy ktoś gardzi drugim człowiekiem nie jest zależne do jakiej szkoły chodzi.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *