Reprezentacyjne siatkarki lubią Ostrowiec

Przed rozpoczęciem turnieju siatkarskiego z udziałem reprezentacji kobiet Polski, Czech i Białorusi odbyła się w ostrowieckim Urzędzie Miasta konferencja prasowa, w której uczestniczyli prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński, pochodzący z naszego miasta Jacek Kasprzyk -prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, trener polskiej drużyny siatkarek Jacek Nawrocki, kapitan reprezentacji Agnieszka Kąkolewska oraz przewodniczący Komisji Rewizyjnej PZPS, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Mariusz Rokita.
– Ostrowiec Świętokrzyski i nasi mieszkańcy kochają sport. To dobre miejsce do startu w różnych rozgrywkach – mówi gospodarz spotkania, prezydent miasta Jarosław Górczyński. – Na pewno przez weekend będziemy świadkami doskonałego widowiska w gościnnej hali przy ulicy Świętokrzyskiej.
Swego zadowolenia z miejsca organizacji turnieju nie krył również Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Kasprzyk.
– Bardzo się cieszę, że ponownie jestem w moim rodzinnym mieście – mówi prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Kasprzyk. – Ostrowiec Świętokrzyski jest zawsze doskonale przygotowany do organizacji wysokiej rangi imprezy sportowe. Nasze siatkarki po 9 latach przerwy ponownie zagrały w finałowym turniej Final Six. Na pewno od Ostrowca zaczniemy kolejne sukcesy i będziemy tu jak najczęściej przyjeżdżać. Tu siatkarki czują się doskonale.
Trener reprezentacji Polski Jacek Nawrocki oraz Kapitan reprezentacji Agnieszka Kąkolewska stwierdzili, że w Ostrowcu gra im się doskonale, a nasze miasto jest dla nich bardzo szczęśliwe, co w kontekście zbliżających się kwalifikacji olimpijskich jest nie bez znaczenia.
– Był okres słabszej gry naszych zawodniczek, byliśmy w małym dołku – wówczas przyjechaliśmy na turniej do Ostrowca Świętokrzyskiego i zła pasa skończyła się – mówi trener reprezentacji Polski Jacek Nawrocki.– Pamiętam, że hala była wypełniona po brzegi i był wspaniały doping. Zaplanowane na ten weekend rozgrywki będą praktycznym sprawdzianem formy jaką budowały w ostatnim czasie polskie siatkarki.
– W Ostrowcu gra nam się doskonale – mówi kapitan reprezentacji Polski Agnieszka Kąkolewska. – Kibice cudowni na, których zawsze możemy liczyć. Ja osobiście bardzo się cieszę, że turniej rozgrywany jest w tym mieście, z którym mamy takie wspaniałe wspomnienia.
Obecny na konferencji zastępca dyrektora MOSIR – u Mariusz Rokita przypomniał jak ważny dla naszych kibiców jest ten rok, w którym Klub Sportowy KSZO obchodzi jubileusz 90 – lecia.
– W tym roku obchodzimy 90 – tą rocznicę istnienia klubu sportowego KSZO – mówi wicedyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Mariusz Rokita.– Turniej, który rozpoczyna się dzisiaj doskonale wpisuje się w obchody tej rocznicy. Hala jest doskonale przygotowana i wspaniale udekorowana.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *