Trenerski sztab siatkarek KSZO ma już wszystko dokładnie zaplanowane…

Podczas turieju siatkarskiego w Ostrowcu z udziałem reprezentacji kobiet Polski, Czech i Białorusi w ostrowieckiej hali gościli trenerzy naszej siatkarskiej drużyny ? Łukasz Marciniak i jego asystent Mikołaj Mariaskin.
29-letni Łukasz Marciniak jest absolwentem poznańskiej AWF. Przygodę ze sportem rozpoczął jako fizjoterapeuta Elitesek AZS Kraków i asystent trenera w Zawiszy Sulechów. Później był trenerem -statystykiem orlenowskich ekip Developresu Rzeszów i BKS Bielsko-Biała. W minionym sezonie, jako asystent pierwszego trenera Guillermo Naranjo Hernandeza pracował w niemieckim klubie SC Potsdam, z którym sięgnął po brązowy medal mistrzostw Niemiec. W licznych wywiadach szkoleniowiec ekipy niemieckiej podkreślał, że Łukasz Marciniak pasuje do drużyny i jest bardzo profesjonalny. Od czerwca 2018 roku jest również asystentem i statystykiem w męskiej reprezentacji Norwegii u boku Tore Aleksandersena.
? Zdecydowałem się podjąć współpracę z KSZO, ponieważ przekonała mnie do tego wizja i projekt długofalowy, jaki przedstawili mi włodarze klubu. Chcemy krok po kroku odbudowywać markę KSZO. W nadchodzącym sezonie zaczynamy od pracy z młodymi ambitnymi zawodniczkami, które ? jestem przekonany ? dadzą z siebie wszystko, a zespół w każdym meczu będzie grał o jak najlepszy wynik ? mówi Łukasz Marciniak.
? Łukasz idealnie wpisuje się w długofalową koncepcję budowy naszego zespołu, opartego na młodych zawodniczkach oraz wychowankach SMSu. Posiada bardzo dużą wiedzę, którą nabył u boku takich trenerów, jak: Mariusz Wiktorowicz, Jacek Skrok, Marek Mierzwiński czy Tore Aleksanderen. Co prawda to jego pierwsza praca jako pierwszego i samodzielnego trenera, ale posiada odpowiednie predyspozycję, aby spokojnie podołać wyzwaniu. Patrzymy optymistycznie w przyszłość i wierzymy, że nasz młody zespół pod jego skrzydłami osiągnie sukcesy ? podkreśla prezes klubu, Mirosław Buszkiewicz.
Asystentem trenera Marciniaka ma być 34-letni Kazach z polskim paszportem, Mikołaj Mariaskin ? były siatkarz AZS Zielona Góra, dotychczasowy drugi trener Wisły Warszawa, który ma także za sobą trenerską przeszłość w Zawiszy Sulechów. Ten szkoleniowiec do stycznia pełnił funkcję pierwszego trenera stołecznej Wisły. Później zastąpiła go Ewa Cabajewska.
Jak się dowiedzieliśmy, przygotowania do sezonu siatkarki KSZO rozpoczną 1 sierpnia. Przez trzy pierwsze tygodnie zajęć będą trenować nie tylko w hali i siłowni MOSiR, ale również korzystać z boisk do siatkówki plażowej na terenie Ośrodka Wypoczynkowego na Gutwinie. Z pewnością, jak podkreśla trener Łukasz Marciniak, skorzystają z dobrodziejstw Rawszczyzny. Tak naprawdę, to zawodniczki indywidualne treningi rozpoczęły już w lipcu według ścisłego planu zajęć na siłowni i stabilizacji ogólnej.
-Poprosiłem dziewczyny, żeby wysyłały mi informacje, ile kilogramów podnoszą na siłowni. Uważam, że w tym okresie powinny czuć się komfortowo i robić wszystko w miarę swoich możliwości. Poprosiłem także o przesyłanie oceny wysiłku. Te oceny pozwolą mi sprawdzić subiektywną intensywność wysiłku ? podkreśla szkoleniowiec KSZO.
Zespół KSZO został gruntownie przebudowany i będzie musiał odbyć wiele godzin treningów, by jak najlepiej się zgrać.
Nasi trenerzy mają już gotowy plan spotkań kontrolnych i udziału w turniejach towarzyskich. I tak, pod koniec sierpnia rozegrają dwa mecze kontrolne. W pierwszy weekend września, czyli w dniach od 7 do 8, wezmą udział w turnieju w Mielcu, w którym zmierzą się ze Stalą Mielec, UKS Jedynką Tarnów, 7R Solną Wieliczką i Karpatami Krosno. W następny weekend, w dniach od 14 do 15 września, KSZO zorganizuje coroczny turniej towarzyski we własnej hali. Do Ostrowca przyjadą cztery drużyny, m.in. Sparta Warszawa i Joker Świecie. Na tydzień przed inauguracją rozgrywek w I lidze podopieczne trenera Łukasza Marciniaka rozegrają ostatnie spotkanie kontrolne. Przypomnijmy, że start I ligi wyznaczono na 28 września. Ostrowczanki zagrają wtedy u siebie z SMS PZPS I Szczyrk.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *