Sukces ostrowieckich waterpolistów. Marcin Bar i Wojciech Kotaś mistrzami Europy!

Dwóch wychowanków KSZO ? Marcin Bar i Wojciech Kotaś reprezentowało Politechnikę Łódź na rozgrywanych w malowniczym Koper na Słowenii Mistrzostwach Europy Uniwersytetów w Waterpolo.
Ostrowieccy waterpoliści przywieźli do kraju złote medale.


W pierwszym meczu Politechnika Łódzka pokonała, po zaciętej grze, Instytut Technologiczny z Akwizgranu w Nadrenii-Westfalii 16:14 (3:3, 5:4, 5:3, 3:4). Mecz został rozstrzygnięty w trzeciej kwarcie, którą nasz zespół wygrał różnicą dwóch bramek.
Niemcy byli bliscy wyrównania wyniku w ostatniej części gry, ale od stanu 13:12 łódzcy gracze kontrolowali grę do końca.
W drugim meczu łódzcy studenci pokonali słoweński Uniwersytet Primorska 13:7 (0:3; 5:0, 5:3, 3:1). Gospodarze zaczęli dobrze, ale wtedy nasi waterpoliści pokazali swoją prawdziwą siłę.
Trzeciego dnia zawodów Politechnika Łódzka pokonała i to wysoko Uniwersytet Cyryla i Metodego ze Skopje 21:5 (9:0, 4:0, 4:3, 4:2). Polscy studenci byli bezkonkurencyjni i przewyższali rywale w każdym elemencie gry. Po meczu nasz Wojciech Kotaś podkreślał, że drużyna przede wszystkim wypełniła stawiane przez trenera Edwarda Kujawę zadania. Najpierw wypracowaliśmy sobie sporą przewagę, a później kontrolowaliśmy przebieg wydarzeń.


W czwartym meczu fazy grupowej Politechnika Łódzka uległa 11:14 (2:3; 4:3; 3:4; 2:4) Budapest Business School. Zajęła drugie miejsce w grupie, które łódzkiej uczelni dało prawo gry w ścisłym finale, a że to Węgrzy wygrali rozgrywkę grupową, to rywalizacja o złoto stanowiła swoisty mecz rewanżowy.
Nasi studenci wygrali z przyszłymi budapesztańskimi biznesmenami mecz o złoto 12:9 (5:2; 4:2; 2:2, 1:3). Praktycznie po dwóch kwartach spotkanie było rozstrzygnięte. Węgrzy gonili jednak ambitnie wynik do ostatniego gwizdka.
W potyczce o brąz Rhein Westphalia Institute of Technology Aachen pokonał 12:5 (2:2; 4:2; 4:0; 2:1) Uniwersytet Primorska.
Oprócz Marcina Bara i Wojciecha Kotasia w ekipie Politechniki Łódź zagrało wielu zawodników znanych z ligowych basenów: Piotr Michalski, Andrzej Maciejewski, Dominik Sielski, Bartosz Szymański, Emil Kalata, Mikita Chupryna, Jan Szabłowski, Adrian Wulkiewicz, Maciej Cichoń, Przemysław Rudziński. Wszyscy odnieśli cenny sukces. Mecze rozgrywano na otwartym basenie, a jakże przy sztucznym oświetleniu i aurze zachodzącego słońca.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *