Ostrowczanka skazana na dwa lata wiezienia

Przed Sądem Rejonowym w Kielcach zapadł wyrok w sprawie wypadku ze skutkiem śmiertelnym w Górnie. Ostrowczanka Małgorzata G. została skazana na 2 lata pozbawienia wolności. Usłyszała też zakaz prowadzenia pojazdów przez okres pięciu lat. Dodatkowo ma zapłacić nawiązkę w kwocie 15 tys. zł.

Początkowo 55-letniej podejrzanej przedstawiono zarzut nieumyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym i spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, jednak w toku śledztwa wykazano, iż umyślnie naruszyła zasady ruchu drogowego poprzez przyjęcie błędnej taktyki i techniki jazdy oraz nienależyte obserwowanie drogi, nie zachowała też należytej ostrożności, w wyniku czego zjechała na prawą stronę drogi, gdzie potrąciła pieszych idących prawidłowo poboczem. Za to przestępstwo groziła podejrzanej kara pozbawienia wolności do lat 8.

Proces przed sądem w Kielcach rozpoczął się w kwietniu 2018 r. Oskarżona konsekwentnie nie przyznawała się do popełnienia postawionych jej zarzutów. Z uwagi na dobro stron sąd wyłączył jawność rozprawy.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *