Umorzenie śledztwa w sprawie podsłuchu w gabinecie starosty ostrowieckiego

Prokuratura Rejonowa w Ostrowcu Świętokrzyskim umorzyła postępowanie prowadzone „w sprawie uzyskania nieuprawnionego dostępu do informacji dla odbiorcy nieprzeznaczonych poprzez bezprawne użycie urządzenia podsłuchowego w pomieszczeniach Starostwa Powiatowego…”.
W toku śledztwa, w oparciu o opinię biegłego, ustalono, że ujawnione w gabinecie starosty ostrowieckiego urządzenie rzeczywiście jest prostym urządzeniem podsłuchowym, o małym zasięgu, które jest ogólnie dostępne na rynku. Biegły wskazał, iż urządzenie było sprawne, mogło zostać zainstalowane maksymalnie dobę przed jego ujawnieniem.
Pomimo przeprowadzenia szeregu czynności, a w tym badań biologicznych i przesłuchań świadków, nie zdołano ustalić kto to urządzenie zamontował. Wobec powyższego, z uwagi na wyczerpanie możliwości dowodowych, postępowanie umorzono wobec niewykrycia sprawcy. Pomimo tego w dalszym ciągu prowadzone będą czynności zmierzające do jego wykrycia i w przypadku poczynienia ustaleń w tym zakresie śledztwo zostanie podjęte.
Przypomnijmy, że w listopadzie ubiegłego roku na konferencji prasowej starosta ostrowiecki Marzena Dębniak poinformowała, że w jej biurku odnaleziono sprytnie zamontowane urządzenie podsłuchowe. Pani starosta sprawdzając swój gabinet uważała, że jest to tylko czysta formalność. Niestety, takie urządzenie znaleziono. Sprawdzono w sumie 9 pomieszczeń administracyjnych, ale podsłuch wykryto jedynie w gabinecie starosty. Po tym jak Marzena Dębniak skorzystała z usług jednej z wyspecjalizowanych i licencjonowanych firm, skierowała doniesienie do prokuratury.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *