Co w kinie na Rynku? „Zaginiony świat” z muzyką na żywo w wykonaniu The Washing Machine

Z dużym zainteresowaniem spotkały się pierwsze seanse kina letniego, organizowane przez MCK na ostrowieckim Rynku.
W nadchodzący weekend czeka nas tylko jeden, ale za to wyjątkowy pokaz, a właściwie wydarzenie filmowo-muzyczne. Zespół The Washing Machine zagra na żywo w Ostrowcu Świętokrzyskim muzykę do filmu ?Zaginiony świat? z 1925 roku. Jest to już trzeci w dorobku muzycznym zespołu film, do którego stworzyli muzykę. Będzie to wyjątkowe połączenie koncertu z projekcją starego filmu wyświetlanego na ekranie.
Sam film ?Zaginiony świat? (?The Lost World?) to szczytowe osiągnięcie filmów science-fi ction w okresie kina niemego. Pierwsza z ośmiu dotychczasowych adaptacji powieści Arthura Conana Doyle?a. Reporter Edward Malone pragnie poślubić Gladys Hungerford. Natomiast Gladys marzy o tym, aby poślubić mężczyznę ?wielkich czynów?. Dlatego też Edward prosi redaktora naczelnego swojego pisma, o zadanie przeprowadzenia wywiadu z Profesorem Challengerem, który planuję wyprawę do ?Zaginionego Świata?. Malone wraz z profesorem jadą do Południowej Ameryki. W czasie wyprawy Malone zakochuję się w innej kobiecie, Pauli White . Na miejscu znajdują prehistoryczny świat, pełen dinozaurów. Ledwo uchodzą z życiem, ale udaje im się przywieźć jednego dinozaura do Londynu. Bestia jednak ucieka i zaczyna terroryzować miasto…
Początek seansu w sobotę o godz.20. Wstęp wolny.
W kolejny weekend 17-18 sierpnia zobaczymy aż cztery filmy. W sobotę ?My Little Pony. Film? (godz.18), ?Miłość aż po ślub? (godz.20), zaś w niedzielę ?Gang Wiewióra 2? (godz.18), ?Słaba płeć?? (godz.20).

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *