Co w kinie na Rynku? “Zaginiony świat” z muzyką na żywo w wykonaniu The Washing Machine

Z dużym zainteresowaniem spotkały się pierwsze seanse kina letniego, organizowane przez MCK na ostrowieckim Rynku.
W nadchodzący weekend czeka nas tylko jeden, ale za to wyjątkowy pokaz, a właściwie wydarzenie filmowo-muzyczne. Zespół The Washing Machine zagra na żywo w Ostrowcu Świętokrzyskim muzykę do filmu “Zaginiony świat” z 1925 roku. Jest to już trzeci w dorobku muzycznym zespołu film, do którego stworzyli muzykę. Będzie to wyjątkowe połączenie koncertu z projekcją starego filmu wyświetlanego na ekranie.
Sam film „Zaginiony świat” („The Lost World”) to szczytowe osiągnięcie filmów science-fi ction w okresie kina niemego. Pierwsza z ośmiu dotychczasowych adaptacji powieści Arthura Conana Doyle’a. Reporter Edward Malone pragnie poślubić Gladys Hungerford. Natomiast Gladys marzy o tym, aby poślubić mężczyznę “wielkich czynów”. Dlatego też Edward prosi redaktora naczelnego swojego pisma, o zadanie przeprowadzenia wywiadu z Profesorem Challengerem, który planuję wyprawę do “Zaginionego Świata”. Malone wraz z profesorem jadą do Południowej Ameryki. W czasie wyprawy Malone zakochuję się w innej kobiecie, Pauli White . Na miejscu znajdują prehistoryczny świat, pełen dinozaurów. Ledwo uchodzą z życiem, ale udaje im się przywieźć jednego dinozaura do Londynu. Bestia jednak ucieka i zaczyna terroryzować miasto…
Początek seansu w sobotę o godz.20. Wstęp wolny.
W kolejny weekend 17-18 sierpnia zobaczymy aż cztery filmy. W sobotę „My Little Pony. Film” (godz.18), „Miłość aż po ślub” (godz.20), zaś w niedzielę „Gang Wiewióra 2” (godz.18), „Słaba płeć?” (godz.20).

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *